pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 stycznia 2019
  • 10 lutego 2019
  • wyświetleń: 3637

[WIDEO] Najlepsi badmintoniści przyjadą do Pszczyny

W marcu Pszczyna będzie gospodarzem turnieju Victor Polish U-17 International 2019. W dniach 15-17.03 rywalizować będą najlepsi badmintoniści z Europy.

Loading...


Na kortach Śląskiego Centrum Tenisa oraz Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się także rankingowe turnieje towarzyszące U-11 i U-13. Na dzień dzisiejszy swój udział potwierdzili zawodnicy z Hiszpanii, Walii, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech oraz Polski. Zgłoszenia do udziału w zawodach są przyjmowane do 15 lutego.

- To największy turniej badmintona jaki był kiedykolwiek organizowany w Pszczynie. Niewykluczone, że w turniejach zagra aż 300 zawodników z całej Europy. Oczywiście trzymamy kciuki za wychowanków UKS Plesbad Pszczyna, którzy na przełomie lat osiągali wiele sukcesów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Wśród uczestników Victor Polish International zoba
Wśród uczestników Victor Polish International zobaczymy m.in. Darię Zimnol oraz Julię Pławecką. Zdjęcia wykonano w Muzeum Zamkowym w Pszczynie · fot.


Rozgrywki turniejowe będą odbywały się na kilkunastu kortach. Uroczyste otwarcie zawodów będzie miało miejsce w piątek. Na niedzielę zaplanowano mecze finałowe. Pszczyńskie zawody są pierwszym turniejem, w którym można uzyskać punkty do kwalifikacji na Mistrzostwa Europy.

- Wiele wskazuje na to, że tegoroczne Mistrzostwa Europy będą organizowane w Polsce. Nie znamy miasta gospodarza. Jednak ta informacja powoduje, że zawodnicy i sztaby trenerskie chcą zrobić rozeznanie. My oczywiście na tym zyskujemy ponieważ turniej przyciągnie wielu młodych i utalentowanych sportowców - komentuje Damian Pławecki, jeden z organizatorów zawodów.

Wśród uczestników Victor Polish International zobaczymy m.in. Darię Zimnol oraz Julię Pławecką, złote medalistki w grze deblowej Mistrzostw Polski do 17 lat.

Wśród uczestników Victor Polish International zoba
Wśród uczestników Victor Polish International zobaczymy m.in. Darię Zimnol oraz Julię Pławecką. Zdjęcia wykonano w Muzeum Zamkowym w Pszczynie · fot.


Organizatorzy zawodów uruchomili specjalny serwis internetowy: www.pszczyna2019.pl.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.