pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 stycznia 2019
  • 17 marca 2019
  • wyświetleń: 10252

[WIDEO, ZDJĘCIA] Międzynarodowe święto badmintona w Pszczynie

Ponad 300 zawodników z 16 państw rywalizowało w Pszczynie w Międzynarodowym Turnieju Badmintona.

Otwarcie turnieju Victor Polish International na hali POSiR - 15.03.2019 · fot.


W Śląskim Centrum Tenisa rywalizowali młodzi zawodnicy w ramach Victor Polish U17 International. Z kolei w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbywały się Victor Youth International U13 oraz U11.

W piątek otwarto zawody. - Po raz pierwszy jesteśmy organizatorem turnieju takiej rangi. To święto badmintona, to święto wszystkich, nie tylko zawodników i trenerów - mówiła Anna Hat-Hassa, prezes UKS Plesbad Pszczyna.

Loading...


Loading...


- Badminton to dyscyplina bliska sercom wielu naszych mieszkańców, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że młodzi i utalentowani sportowcy z całej Europy próbują swoich sił na pszczyńskich kortach - mówił wicestarosta pszczyński, Damian Cieszewski, życząc zawodnikom jak najlepszych wyników.

Do Pszczyny przyjechały ekipy z 16 państw, m.in. z Anglii, Belgii, Holandii, Chorwacji, Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Węgier i oczywiście Polski. W turnieju startowało w sumie ponad 300 zawodników, w tym sześciu reprezentantów UKS-u Plesbad Pszczyna - m.in. Daria Zimnol oraz Julia Pławecka, złote medalistki w grze deblowej Mistrzostw Polski do lat 17.

Otwarcie turnieju Victor Polish International na hali POSiR - 15.03.2019 · fot.


- Chcemy powiązać różne kategorie wiekowe, żeby młodsi mogli się jak najwięcej nauczyć. Chcemy również wykorzystać świetne doświadczenie hali POSiR, gdzie organizowaliśmy kilka lat temu Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców. Ten turniej jest też zaliczany do klasyfikacji Unii Europejskiej gdzie zawodnicy zdobywają punkty rankingowe do Mistrzostw Europy do lat 17, które odbędą się w Polsce w sierpniu - mówi Damian Pławecki, trener UKS Plesbad Pszczyna.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Jan Widera - podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Barbara Bandoła - starosta pszczyński, Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny oraz Tomasz Zjawiony - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Loading...

new, BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.