Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1068

Andrzej Szaweł ponownie został sołtysem Warszowic

W środę, 23 stycznia, w strażnicy w Warszowicach ponad 140 mieszkańców uczestniczyło w zebraniu wiejskim.

Andrzej Szaweł
Andrzej Szaweł ponownie został sołtysem Warszowic. · fot.


Wśród gości znalazł się dzielnicowy aspirant Paweł Mucha oraz sierżant sztabowy Szymon Czyż z komendy powiatowej, który mówił o bezpieczeństwie i przestrzegał mieszkańców przed oszustwami, które coraz częściej dokonywane są przy użyciu telefonu.

Na zebraniu, które ze względu na sprawozdawczo-wyborczy charakter poprowadził wójt gminy Franciszek Dziendziel, obecni byli również: radny Damian Herman, dyrektorka szkoły Romana Rutka, dyrektora przedszkola Joanna Lala oraz wybrani pracownicy urzędu gminy.

Przed wyborami sołtysa i rady sołeckiej wójt zaprezentował najważniejsze ubiegłoroczne przedsięwzięcia i wydarzenia, jakie miały miejsce w Warszowicach, a sołtys Andrzej Szaweł przedstawił sprawozdanie z minionej kadencji 2014-2018. W wyborach na sołtysa wystartowało dwóch kandydatów: dotychczasowy sołtys Andrzej Szaweł oraz Michał Wowra. Mieszkańcy 113 głosami za zdecydowali, że przez kolejną kadencję sołtysem ponownie będzie Andrzej Szaweł. Do rady sołeckiej wybrano: Bernarda Foksa, Henryka Godźka, Adama Helisa, Agatę Kamasz, Pawła Kubicę, Kazimierza Marynowskiego, Jana Zochorka. Rada zdecydowała, że nie będzie powoływać komisji rewizyjnej.

Podczas zebrania wójt i sołtys zapoznali również mieszkańców z planem działań na 2019 rok. Do najważniejszych będzie należeć rozbudowa przedszkola oraz projekt i przebudowa dachu na szkole.
Podczas dyskusji mieszkańcy zwracali uwagę na brak w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego terenów budowlanych przy ul. Boryńskiej i w okolicach Szczurowca, wnioskując o opracowanie nowych dokumentów. Na zebraniu pojawił się również temat utrudnionego dostępu do zarządzanej przez strażaków sali w strażnicy, szczególnie dla rady sołeckiej i innych organizacji z terenu wsi.
Robert Stajer, prezes i trener UKS Warszowice, podziękował gminie, firmom i mieszkańcom, którzy wspierają klub i zachęcał do zapisywania dzieci i młodzieży na zajęcia w szkółce piłkarskiej. Niedawno klub wygrał wojewódzki plebiscyt "Dziennika Zachodniego" na Sportowca Roku 2018 w kategorii Drużyna Roku, a trener był laureatem etapu powiatowego.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA