Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 lutego 2019
  • wyświetleń: 887

Zebranie wiejskie w sołectwie Golasowice

W środę, 30 stycznia, w strażnicy w Golasowicach odbyło się zebranie wiejskie.

Zebranie wiejskie w Golasowicach
Zebranie wiejskie w Golasowicach · fot.


Sprawozdanie z działalności rady sołeckiej przedstawił sołtys Krzysztof Woryna. Wójt Franciszek Dziendziel przedstawił natomiast najważniejsze zadania zrealizowane przez gminę w ubiegłym roku. Największymi inwestycjami była przebudowa ul. Konopnickiej oraz rozbudowa i modernizacja ośrodka zdrowia, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy sołectwa. Natomiast w roku 2019 w Golasowicach będzie rozbudowywana szkoła. Zadanie, ze względu na koszty, będzie realizowane przez dwa lata. Obecny na spotkaniu dzielnicowy Mirosław Rozstalski przedstawił raport dotyczący bezpieczeństwa w sołectwie.

Mieszkańcy mieli pytania dotyczące skrzyżowania DW 938 z ul. Zawadzkiego, na którym w grudniu doszło do poważnego wypadku z udziałem pieszej. Dzielnicowy powiedział, że zwróci uwagę na zwiększenie częstotliwość patroli policji kontrolujących prędkość samochodów w rejonie skrzyżowania. Mieszkańcy zwracali również uwagę na brak chodnika i bezpiecznego pobocza przy DW 938 w rejonie skrzyżowania z ul. Wspólną.

Podczas zebrania pojawił się temat zakupu nowego samochodu strażackiego, jednak wniosek ten nie został zgłoszony na etapie tworzenia budżetu na 2019 r., dlatego nie zarezerwowano środków na ten cel. Wójt zachęcał jednak strażaków do ubiegania się o dofinansowanie z funduszy państwowych.

Mieszkańcy wnioskowali o poszerzenie ul. Kochanowskiego oraz wprowadzenie w tym rejonie komunikacji lokalnej. Jest na to szansa, jeżeli gmina uruchomi połączenie z Bąkowem. Część mieszkańców postulowała, aby w sezonie letnim dwa razy w miesiącu odbierać odpady zmieszane, jednak takie rozwiązanie z pewnością miałoby wpływ na cenę. Wojciech Bazgier, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa przedstawił zebranym możliwości dofinansowania utylizacji azbestu oraz wymiany pieców.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA