Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 lutego 2019
  • wyświetleń: 5227

Ukradł elektronarzędzia z budowy. Policja znalazła je w lombardzie

Pszczyńscy policjanci odzyskali elektronarzędzia skradzione ostatnio z jednej budowy na terenie Pszczyny. Kilka kwadransów po zgłoszeniu przestępstwa kryminalni zabezpieczyli wskazane w protokole narzędzia i zwrócili je pokrzywdzonemu. Jak się okazało, podejrzany sprzedał wszystkie fanty w miejscowym lombardzie.

Po przysłowiowej nitce do kłębka pszczyńscy policjanci dotarli do 35-latka, któremu zarzuca się kradzież sprzętu budowlanego wartego przeszło 3 tys. złotych. Pszczynianin wpadł w ręce mundurowych po tym jak zostawił w lombardzie cudzą piłę tarczową, wkrętarkę i młot udarowy.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Wyjaśniał, że chciał trochę zarobić, dlatego postanowił skorzystać z okazji i włamać się do pomieszczenia, w którym były składowane elektronarzędzia. Wiedział, że był to kosztowny sprzęt, dlatego liczył na szybki zarobek. Całość skradzionego mienia oddał w pobliskim lombardzie. Tam też zostało ono znalezione przez pszczyńskich kryminalnych. Teraz o losie 35-latka będzie decydował sąd i prokurator.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA