Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 lutego 2019
  • 17 lutego 2019
  • wyświetleń: 3455

Już wkrótce w Woli powstanie nowoczesna siedziba policji

W Woli przy ulicy Lipowej trwa budowa nowego budynku policji. Nowoczesny obiekt będzie siedzibą komisariatu.

Budowa komisariatu policji w Woli - 04.01.2019
Budowa komisariatu policji w Woli · fot.


- Pomimo zimowej aury, prace na budowie komisariatu w Woli przebiegają zgodnie z planem. Postęp prac budowlanych na działce przy ul. Lipowej jest tym bardziej widoczny, gdy porównamy obecny stan obiektu z sytuacją sprzed blisko pół roku - gdy we wrześniu odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego - poinformowała Komenda Powiatowa z Pszczyny. - Już wkrótce w Woli powstanie nowoczesna siedziba miejscowej policji, która będzie służyła całej społeczności Gminy Miedźna - zapewnia.

Przypomnijmy, że nowy komisariat budowany jest na gruncie przekazanym przez władze gminy Miedźna. Na 20-arowej działce stanie dobrze wyposażony komisariat policji. Do jego obsługi przewidziano grupę piętnastu policjantów. Najwięcej, bo aż dziewięciu z nich, będzie liczyła komórka patrolowa. Trzy etaty przewidziano dla dzielnicowych, dwa będą przeznaczone dla policjantów z komórki ds. kryminalnych. Nad sprawnym działaniem jednostki czuwać będzie komendant.

Stróże prawa będą pełnili służbę na terenie ośmiu sołectw, których obszar aktualnie wynosi blisko 50 km kwadratowych.

Projektantem budynku jest Firma Projektowa An Archi Group z Gliwic, a wykonawcą jest Zakład Remontowo-Budowlany "IZ-BUD" z Pszczyny. Inwestycja kosztować będzie prawie 2,8 mln zł, a jej inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA