Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 lutego 2019
  • 13 lutego 2019
  • wyświetleń: 11735

[LIST CZYTELNICZKI] Nieodśnieżone chodniki i przejścia dla pieszych

Kiedy kilka dni temu pokazaliśmy bajkowe krajobrazy zimowej Pszczyny, do naszej redakcji przyszedł list od czytelniczki. Kobieta zwróciła uwagę, że za sprawą nieodśnieżonych chodników i przejść dla pieszych, nie każdemu o tej porze roku łatwo jest spacerować po mieście. Pełną treść listu, wraz z nadesłanymi zdjęciami, publikujemy poniżej.

Na portalu pojawił się artykuł wraz z pięknymi zdjęciami bajkowej zimowej Pszczyny. Chciałabym jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie wszyscy mają okazję na własne oczy podziwiać piękna naszego miasta ze względu na nieodśnieżone chodniki i przejścia dla pieszych.

Trudności w poruszaniu mają np. osoby starsze, inwalidzi oraz matki z wózkami. Ja należę do tej ostatniej grupy i niestety jedna noc z obfitym opadami śniegu uniemożliwia mi wyjście z dzieckiem z domu (pomimo ładnej pogody). Na ulicy Słonecznej piękne dwa nowe chodniki wraz z ścieżką rowerową odśnieżane pewnie przez mieszkańców mają tylko środkiem wydeptana ścieżkę. W związku z tym rowerzyści jeżdżą po chodniku, a o swobodnym mijaniu innych osób nie ma mowy.

W Pszczynie niestety właściciele i osoby odpowiedzialne o dbanie o dany chodnik olewają sprawę, ponieważ nikt nie egzekwuje niewykonanego obowiązku. Chodniki są jakie są, trudno... Można się trochę nagimnastykować i jako tako można się poruszać. Jednak co z przejściami dla pieszych? Pozostawię to bez komentarza, dodaję w załączeniu zdjęcia.


Chodniki i przejścia dla pieszych - 02.2019 · fot.


A jak wygląda to w najbliższej okolicy Waszych miejsc zamieszkania i pracy? Czekamy na Wasze uwagi w komentarzach pod artykułem.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA