Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 lutego 2019
  • 1 marca 2019
  • wyświetleń: 9161

[ZDJĘCIA] Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego

Kilkudziesięciu właścicieli firm wzięło udział w kolejnym Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. Była to okazja do skonsultowania zmieniających się przepisów z kluczowymi partnerami rynku pracy.

Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego - 01.03.2019 · fot.


Starosta pszczyński Barbara Bandoła podkreślała, że liczny udział przedsiębiorców w wydarzeniu to dowód, że jest to ważna przestrzeń do rozmowy i wymiany informacji. - Dla nas bardzo ważne jest, żebyśmy traktowali się jak partnerzy, szczególnie w kierunku kształtowania polityki oświatowej, za którą odpowiadamy jako powiat, prowadząc szkoły branżowe i techniczne. Tak naprawdę to przedsiębiorcy zgłaszając nam zapotrzebowanie, kształtują poszczególne instrumenty i narzędzia wsparcia - mówiła starosta.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie mówiła o możliwościach wsparcia, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy. - Już w połowie rozdysponowaliśmy tegoroczne środki, którymi dysponujemy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Mam nadzieję, że ministerstwo przyzna nam kolejne fundusze, żeby przedsiębiorcy mogli szkolić siebie i swoich pracowników. W kwietniu rozpoczniemy nabór wniosków na dofinansowanie do stanowisk pracy. Największym zainteresowaniem pracodawców cieszą się dofinansowania, prace interwencyjne oraz staże - mówiła Bernadeta Sojka-Jany i dodała, że w tym roku po raz pierwszy targi pracy zostaną zorganizowane w połowie czerwca, tuż przed wakacjami i będzie to okazja do zaprezentowania oferty zatrudnienia na prace sezonowe.

forum przedsiębiorców
Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego · fot.


Forum Przedsiębiorców jest okazją do uzupełnienia potrzebnej wiedzy związanej ze zmieniającymi się przepisami, a także skonsultowania ważnych zagadnień z kluczowymi partnerami rynku pracy. W ramach spotkania odbył się cykl wykładów m.in. z zakresu nowych przepisów dotyczących przechowywania akt pracowniczych, nowelizacji przepisów podatkowych, możliwości wchodzenia na rynki zagraniczne czy warunków wjazdu i pobytu cudzoziemców na terenie naszego kraju.

Wiadomości przekazywali specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Izby Skarbowej w Pszczynie, Funduszu Górnośląskiego w Katowicach oraz Straży Granicznej w Bielsku-Białej.

Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego zostało zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, pod patronatem starosty, Barbary Bandoły.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA