Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 lutego 2019
  • wyświetleń: 5053

Zmarł kobiórzanin ks. kanonik Rudolf Myszor. Pogrzeb w piątek

We wtorek 19 lutego w 51. roku kapłaństwa i 75. roku życia zmarł kobiórzanin Ks. Kanonik Rudolf Myszor.

Ks. Myszor
Zmarł kobiórzanin ks. kanonik Rudolf Myszor · fot.


Ks. Kanonik Rudolf Myszor urodził się 27 lutego 1943 w Kobiórze. Święcenia kapłańskie przyjął w 1967 r. z rąk bp. Herberta Bednorza. Jako wikariusz pracował w parafiach: Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach, Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach, Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Łaziskach Średnich, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, św. Jadwigi w Chorzowie oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej-Bykowinie.

W 1983 roku został mianowany wikariuszem, ekonomem, a następnie proboszczem parafii św. Józefa Robotnika w Osinach k. Żor. Dwa lata później, w sierpniu 1985 roku, został proboszczem parafii św. Barbary w Rybniku-Boguszowicach Osiedlu, gdzie pełnił posługę do 2009 roku.

Tam też przystąpił do realizacji projektu wystroju wnętrza nowo wybudowanego kościoła. Po przejściu na emeryturę w 2009 roku zamieszkał w rodzinnej parafii w Kobiórze.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się importą do kościoła parafialnego WNMP w Kobiórze w piątek 22 lutego. Wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej i modlitwa różańcowa są zaplanowane na godz. 14.00, a msza św. pogrzebowa na godz. 15.00.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA