Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 lutego 2019
  • wyświetleń: 5152

28-latek chciał wyładować swoją złość i uszkodził wyposażenie myjni

Wnikliwa analiza zapisu monitoringu pozwoliła pszczyńskim policjantom wskazać osobę podejrzewaną o uszkodzenie panelu sterującego jednym ze stanowisk na myjni samochodowej.

Porównując klatkę po klatce, policjanci ustalili czas popełnienia przestępstwa i sposób postępowania sprawcy. Okazało się, że nieznajomy chcąc wyładować swoją złość na szklanym ekranie urządzenia uderzył w niego kilkukrotnie pięścią. Doznał urazu dłoni i właśnie wynikająca z tego niesprawność doprowadziła kryminalnych do 28-latka.

Jak podkreślają policjanci, była to mozolna praca. Przeglądanie tego, co zapisały zamontowane w pobliżu zdarzenia kamery, wymagało nie lada cierpliwości. Opłaciło się jednak, bo z pozoru nieistotny fakt, okazał się kluczowy dla sprawy. Na zapisie monitoringu było bowiem widać, jak ten sam mężczyzna, w zależności od poddawanego analizie czasu i miejsca, posługiwał się w różny sposób prawą ręką.

28-latek jest już po zarzutach. Przyznał się do uszkodzenia kosztownego wyposażenia myjni. Tłumaczył swoje postępowanie potrzebą rozładowania napięcia wynikającego z jego tymczasowych problemów osobistych. Już wkrótce o jego dalszym losie zdecyduje sąd i prokurator. Należy pamiętać, że kodeks karny w takich przypadkach przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA