Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 lutego 2019
  • wyświetleń: 3752

40-latek zlekceważył prace społeczne, czeka go miesiąc odsiadki

Policjanci zatrzymali 40-letniego goczałkowiczanina, który uchylał się od prac społecznych wymierzonych za wcześniejsze kradzieże w sklepach. Teraz mężczyznę czeka miesiąc za kratami.

List gończy i zastępcza kara aresztu w związku z nieuregulowanymi godzinami pracy społecznej złożyły się na miesięczny pobyt za kratkami 40- letniego poszukiwanego. Goczałkowiczanin ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od dłuższego czasu. Wpadł w ręce mundurowych we wtorek w miejscu, gdzie zupełnie się tego nie spodziewał.

- 40-latek bardzo często zmieniał swoje kryjówki. Unikał również kontaktu ze swoim kuratorem. Za popełnione kradzieże sklepowe, miał bowiem do odpracowania kilka godzin na cele społeczne. Wprawdzie początkowo wyraził gotowość do podjęcia takiej nieodpłatnej pracy i zadeklarował się sumiennie ją wykonać, lecz później najwyraźniej zmienił zdanie. Był nieosiągalny - mówi asp. sztab. Karolina Błaszczyk, oficer prasowy policji w Pszczynie.

Dodaje, że mężczyzna nie odbierał urzędowej korespondencji, nie przebywał w miejscu zamieszkania, a także w żaden sposób nie starał się tego wszystkiego usprawiedliwić.

- Nie trwało więc długo, jak kara ograniczenia wolności została mu zastąpiona na karę aresztu. Poszukiwany goczałkowiczanin został zatrzymany wczoraj przed południem. Jak podkreślają mundurowi, każdy prędzej czy później popełnia jakiś błąd, dlatego ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego jest tylko kwestią czasu - zapewnia oficer prasowy KPP Pszczyna.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA