Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 marca 2019
  • 5 marca 2019
  • wyświetleń: 4354

Przebudowa placu przed Koszarami Ułańskimi droższa niż zakładano

Tylko jedna oferta została złożona w przetargu na przebudowę placu targowego przed Koszarami Ułańskimi. Kwota zaproponowana przez wykonawcę zdecydowanie przekracza wysokość środków, które gmina zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z tym zamawiający unieważnił postępowanie.

Koszary Ułańskie
Koszary Ułańskie w Pszczynie · fot.


Zainteresowanie przebudową placu targowego przed Koszarami Ułańskimi wyraziła firma LOGOTEX z Pszczyny, która wyceniła realizację inwestycji na kwotę 1,12 mln złotych, czyli prawie pół miliona więcej niż zakładały szacunki urzędników. Przed otwarciem ofert oznajmiono, że Urząd Miejski może przeznaczyć na inwestycję 651 tys. złotych.

W tej sytuacji zdecydowano o unieważnieniu przetargu. - W postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego została złożona oferta, której cena przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania - czytamy w uzasadnieniu.

koszary
Plan zagospodarowania placu przed Koszarami Ułańskimi · fot.


Przypominamy, że w ramach przebudowy zostaną zdemontowane istniejące pomieszczenia stalowe i inne konstrukcje na terenie placu Koszarów Ułańskich od ulicy Kopernika. Następnie na targowisku zainstalowane zostaną nowe, mobilne stoiska przeznaczone. Łącznie powstanie 25 łatwych do montażu punktów handlowych.

Ponadto na placu wybudowany zostanie parking na około 35 miejsc postojowych wraz z miejscami dla niepełnosprawnych oraz drogi dojazdowe.

ab, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA