Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 marca 2019
  • wyświetleń: 6897

Pistolet z czasów II wojny światowej w domu do rozbiórki w Ćwiklicach

Mający ponad 100 lat budynek w Ćwiklicach kilka lat temu został przeznaczony do rozbiórki. Decyzja zapadła po pożarze, któremu uległo to domostwo. Od tamtego czasu było ono niezamieszkałe. Jak się okazało, skrywało jednak niewielkich rozmiarów pozostałość po II wojnie światowej. Bardzo skorodowany pistolet z dwoma naładowanymi magazynkami był schowany na jednej z belek. Spadkobierczyni domu była bardzo zaskoczona tym znaleziskiem.

Powojenna "pamiątka" w domu do rozbiórki w Ćwiklic
Powojenna "pamiątka" w domu do rozbiórki w Ćwiklicach · fot.


Odkryta podczas prac rozbiórkowych broń najprawdopodobniej pochodzi z czasów ostatniej wojny. Była ona nie lada zaskoczeniem dla zgłaszającej sprawę kobiety. Kontaktując się z policjantami przekazała, że pistolet wraz z magazynkami został znaleziony na górnej belce stropowej. Wcześniejsza właścicielka budynku zmarła kilka lat temu. Swoim spadkobiercom nigdy jednak nie wspomniała o tego typu powojennych "pamiątkach". Zaskoczona właścicielka nie zdawała sobie więc sprawy z tego, że odziedziczyła również broń.

Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. Pistolet, magazynki oraz amunicja były bardzo skorodowane. To na chwilę obecną uniemożliwiło odczytanie oznaczeń i typu tej broni. Najprawdopodobniej pochodzi ona jednak z okresu II, a może nawet I wojny światowej.

- Przypominamy, pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewypałów, broni lub amunicji. Jeżeli zauważyłeś podejrzany przedmiot przypominający pocisk lub broń, natychmiast powiadom policję - apelują mundurowi.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA