Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 marca 2019
  • wyświetleń: 480

Po czym poznać profesjonalnego, rzetelnego fachowca?

Materiał reklamowy partnera:

Motoryzacja z pewnością jest jedną z dziedzin, w której należy korzystać z usług specjalisty. Do mechanika mało kto lubi zaglądać, ale dla wszystkich kierowców wizyta w warsztacie stanowi dokładnie taki sam pewnik, jak przysłowiowe śmierć i podatki. Kiedy zatem przychodzi czas, w którym samochód bądź jedna z tysięcy części pojazdu odmawia posłuszeństwa, auto trzeba oddać w ręce kompetentnego, zaufanego fachowca. W tym momencie trzeba zadać sobie jedno, niezwykle istotne pytanie: kto jest prawdziwym znawcą tematu, a kto "odwala fuszerkę" i tylko szuka pretekstu, aby "naciągnąć frajerów" na jak najwyższe wydatki?

afterweb


Popytaj znajomych, przeczytaj opinie w internecieJak dowodzą badania, zdecydowana większość osób bardziej ufa swoim bliskim i znajomym niż dyplomowanym fachowcom, z dziesiątkami ukończonych kursów, certyfikatów etc. W dziedzinie motoryzacji modelowym przykładem takiego podejścia będzie kwestia doboru opon. Krótko i dobitnie rzecz ujmując: wybierając rzecz, od której bezpośrednio zależy nasze bezpieczeństwo, ludzie wolą spytać o radę przyjaciela albo kogoś z rodziny, zamiast mechanika znającego temat od podszewki. Warto wspomnieć, że powierzchnia styku ogumienia i nawierzchni na wszystkich 4 kołach samochodu osobowego to mniej więcej tyle, ile wynosi powierzchnia kartki papieru w formacie A4.

Wobec powyższego faktu trudno się specjalnie dziwić, iż przy naprawie auta również chcemy zasięgnąć języka. O ile w przypadku osobistej rozmowy decydujący jest poziom zaufania do konkretnej osoby, tak wczytując się w rekomendacje internetowe należy zachować szczególną ostrożność. Nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, że dana pochwała - albo wręcz przeciwnie, nader zjadliwy i negatywny komentarz - pochodzi od klienta, który faktycznie korzystał z usług tego właśnie mechanika. Może zakład kupił sobie pozytywne opinie, a może konkurencja stosuje nieczyste zagrywki? Trzeba zdać się na własne doświadczenie, wyczucie i zdrowy rozsądek.

Sprawdź, jak wyglądają miejsce pracy i narzędziaWprawdzie wymaga to więcej czasu i zachodu, ale osobista inspekcja z zasady daje najpewniejsze efekty. Trzymając się przykładu warsztatu samochodowego: przecież nie mamy przymusu, aby zostawić auto u pierwszego mechanika, do którego przyjechaliśmy. Broń Boże nie chodzi o to, żeby patrzeć pracującym na ręce i głośno wypowiadać swoje uwagi laika. Takie nonszalanckie zachowanie z pewnością nie będzie miło odebrane, co w dłuższej perspektywie może skutkować rozmaitymi nieprzyjemnościami. Czasami wystarczy zwrócić uwagę na wyposażenie i (nie)porządek w zakładzie, aby prawidłowo ocenić fachowca od samochodów. Jeśli gdzieś w garażu stoi typowo warsztatowa myjka ciśnieniowa, taka kabinowa jak produkowana przez ceniony w branży Rotortech - to można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że mechanik dba o części i narzędzia, których na co dzień używa. A skoro tak, to i naszym autem zajmie się należytą atencją.