Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 marca 2019
  • wyświetleń: 5216

34-latek prowadził samochód pod wpływem amfetaminy

34-latek z Gliwic kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych dzięki zgłoszeniu innego użytkownika drogi.

Informacja dotyczyła "niekontrolowanej jazdy" w wykonaniu kierowcy niebieskiego seata. Kontrola jego właściciela, którą przeprowadziła pszczyńska drogówka, nie należała do najspokojniejszych. Mężczyzna był bowiem agresywny, jego ruchy były bardzo nerwowe. Dodatkowo kontakt z nim był znacznie utrudniony. 34-latek zaprzeczał, że zażywał coś nielegalnego. Nie przyznał się do tego nawet podczas składania wyjaśnień. Trudno jednak zaprzeczyć faktom - temu, jak się zachowywał w trakcie kontroli drogowej, wstępnemu badaniu jego śliny i ostatecznej opinii biegłego.

Ze względu na wysokość stężenia amfetaminy w krwi 34-latka, biegły zakwalifikował jego stan jako tożsamy z tym, w jakim znajduje się kierowca pod wpływem alkoholu. Przyjmuje się bowiem, że amfetaminę w ilości powyżej 50 ng/ml należy rozpatrywać tak samo jak "stan nietrzeźwości", a zatrzymany do kontroli drogowej gliwiczanin miał aż 166,1 takich jednostek.

Już wkrótce o jego losie zadecyduje sąd i prokurator. 34-latek będzie musiał liczyć się z sankcjami przewidzianymi w art. 178 § 1 kk, czyli nawet z dwuletnim pobytem w więzieniu.

- Osobie, która powiadomiła pszczyńskich policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność. Dzięki przekazanej informacji stróże prawa mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. To przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe - komentują policjanci.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA