Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 marca 2019
  • wyświetleń: 1791

Łazienkowe elementy ozdobne

Materiał partnera:

Nowoczesne stylizacje łazienek powoli odchodzą od klasycznych płytek i wszechobecnej bieli. Pojawiają się coraz bogatsze zestawy kolorystyczne, zarówno na ścianach oraz podłodze, jak i w elementach wyposażenia. Co jeszcze jest modne w stylizacji łazienek?

whitepress
Łazienkowe elementy ozdobne / fot. Adobe, 170193916


GrafikaW aranżacjach łazienek pojawiają się różnorodne grafiki i obrazy. Mogą one nawiązywać do samego pomieszczenia tematycznie, na przykład prezentując jakieś zabawne hasła i rysunki na temat kąpieli. Często mają wyróżniające kolory, dzięki czemu stanowią idealny przykład wyrazistej ozdoby. Spotykane są także grafiki niewyróżniające się kolorystycznie, a idealnie dopasowane do całej aranżacji. Przykładowo, jeśli pomieszczenie utrzymane jest w biało-brązowej kolorystyce, dodatkowym elementem ozdobnym mogą być zdjęcia w sepii. Grafika nie musi być jednak zawieszona na ścianie. Ciekawym rozwiązaniem są designerskie umywalki z serii Urban firmy Roca, należące do umywalek stawianych na blacie. Ich boki ozdobiono czarnymi, eleganckimi grafikami, przedstawiającymi miasta takie jak Nowy Jork czy Barcelona.

Panel szklanyCoraz większą popularnością cieszą się panele szklane, które są wykorzystywane w wystroju kuchni i łazienek. Odznaczają się wysoką odpornością, w tym produkowane są w technologii zabezpieczającej przed rozsypaniem się na drobne odłamki po rozbiciu. Ich wielką zaletą jest łatwość utrzymania w czystości, połączona z efektownym wyglądem. Na panelach szklanych można zobaczyć kolorowe grafiki. Z estetyką i harmonią całego wnętrza, a także relaksem, kojarzą się elementy w kolorze zielonym, dlatego często można zobaczyć na nich np. liście i kamienie zroszone wodą.

whitepress
Umywalka nablatowa ROCA URBAN z grafiką Barcelona od 123lazienka.pl


LustroNiezbędne w każdej łazience lustro, również może stanowić element ozdobny, na przykład dzięki ciekawej ramie. Dobrze dopasowane do całokształtu wnętrza pozwoli nie tylko podkreślić jego charakter, ale również powiększy i optycznie rozjaśni łazienkę. W zależności od stylizacji można wybrać na przykład staromodne, duże lustro w ciężkiej złotej ramie, lustro z fazą czy też takie, które wygląda jak połączenie wielu małych lusterek w jedno. Również kształt zwierciadła powinien odpowiadać wystrojowi wnętrza. W nowoczesnych stylizacjach sprawdzą się dobrze prostokątne lub owalne lustra, ewentualnie takie, których kształty wynikają z połączonych elementów. Z kolei w aranżacjach barokowych można wybrać zwierciadło w kształcie tarczy albo klepsydry.

Naturalne inspiracjeNiezależnie od mody, istnieją elementy, które zawsze cieszą się popularnością. Należą do nich przede wszystkim materiały naturalne, takie jak drewno o pięknych słojach i nietypowych kolorach, ozdobne kamyki w szklanych naczyniach lub rośliny. Pomysły na ciekawe łazienkowe dekoracje są różnorodne, ale ostateczna decyzja powinna być uzależniona przede wszystkim od charakteru całego wnętrza. Również jego wielkość może wpłynąć na dobór ozdób, aby nie przytłaczały i nie pomniejszały łazienki.