Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1409

Kalkulator OC - dlaczego warto i w jaki sposób z niego skorzystać?

Materiał partnera:

Wysokie koszty ubezpieczeń komunikacyjnych sprawiają, że kierowcy coraz chętniej i częściej sięgają po profesjonalne porównywarki ubezpieczeń i kalkulatory OC. Dlaczego to polecane rozwiązanie? I w jaki sposób skorzystać z kalkulatorów OC? Podpowiadamy w tym artykule.

Przede wszystkim do największych zalet, jakie daje dobrej jakości kalkulator OC, jest z całą pewnością możliwość sprawdzenia wysokości składki, a także porównania jej z ofertami od innych ubezpieczycieli. Dzięki temu mamy możliwość wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Istotne jest również to, że kalkulatory są dość proste, a w ręcz intuicyjne w użyciu. Przykładowo kalkulator OC PZU jest przejrzysty i żeby go wypełnić, potrzebne są podstawowe dane, które bez trudu znaleźć można w dowodzie rejestracyjnym. Niezbędne jest m.in. podanie przebiegu samochodu i innych najważniejszych informacji o aucie, a także wysokość zniżki z poprzedniej polisy, bowiem uwzględniane są zniżki od innego ubezpieczyciela. Aby dokonać formalności i nabyć polisę, należy mieć ponadto ukończone 18 lat i posiadać polskie obywatelstwo, a także - jeżeli nie jesteśmy właścicielami samochodu, dysponować danymi właściciela auta.

Pozostańmy na przykładzie kalkulatora PZU. Dzięki temu kalkulatorowi, mamy możliwość wyliczenia składki i w efekcie również wykupienie ubezpieczenia OC dla pojazdów ciężarowych o masie całkowitej do 3,5 t lub też osobowych, które są zarejestrowane w Polsce i ich wartość nie przekracza 300 tysięcy złotych, które ponadto mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej, jeśli osoba, która ją prowadzi, posiada nie więcej niż 5 samochodów. Ostatnich warunkiem jest konieczna długość okresu eksploatacji auta, która nie może przekroczyć 10 lat. Ubezpieczyciel ten nie ubezpiecza natomiast aut, które są wynajmowane zarobkowo, udostępniane jako samochody zastępcze oraz wykorzystywane do jazd interwencyjnych, patrolowych albo do przewożenia przesyłek kurierskich.

Kalkulator ten dość szybko oblicza wysokość składki, która będzie do zapłacenia w przypadku podpisania umowy. W przypadku natomiast, gdy zdecydowaliśmy się na zakup polisy, konieczne jest założenie konta. System automatycznie przeprowadza użytkownika przez kolejne kroki tego procesu, dzięki czemu rejestracja jest dość szybka i wygodna.

Jak więc można zauważyć, dzięki kalkulatorowi można nie tylko wyliczyć konkretną składkę u interesującej nas firmy ubezpieczeniowej, ale również dowiedzieć się wielu istotnych informacji dotyczących ubezpieczenia w konkretnej firmie.