Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 11684

Kamieniami w jadące samochody. 14-latkowie uszkodzili mercedesa

Wyjątkowo bezmyślną zabawę urządzili sobie dwaj nastolatkowie, którzy postanowili porzucać kamieniami w jadące samochody. Jeden z nich spadł na przednią szybę dostawczego vito. Kierowca nie odpuścił. Zawrócił, wszedł na wiadukt, gdzie przebywali chłopcy, wezwał na miejsce policjantów i złożył w tej sprawie zawiadomienie. Teraz sprawą 14-latków zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 kwietnia przed godziną 19.00 w tunelu w ciągu ul. Bielskiej. Dwaj nastolatkowie, znajdujący się na wiadukcie kolejowym, postanowili się "zabawić" i zaczęli rzucać kamieniami w przejeżdżające samochody. Jeden z nich spadł na przednią szybę dostawczego mercedesa. 14-latkowie nie spodziewali się, że kierowca zawróci swój pojazd i wezwie na miejsce policjantów. Po przybyciu na wezwanie mundurowi powiadomili o całym zajściu opiekunów nastolatków. Teraz, młodzieńcy odpowiedzą za swój wybryk przed sądem rodzinnym.

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 76 KW każdy, kto rzuca kamieniami lub innymi przedmiotami w pojazd mechaniczny będący w ruchu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Przepis ten chroni bezpieczeństwo osób znajdujących się w pojeździe będącym celem ataku. Mogą być one narażone na utratę zdrowia bądź życia, szczególnie, gdy prawidłowy sposób prowadzenia pojazdu przez kierowcę zostanie zakłócony.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA