Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 12223

Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego mistrzem Polski we fryzjerstwie męskim

Tomasz Sobocik z Pawłowic zdobył złoty medal na Otwartych Mistrzostwach Polski we Fryzjerstwie, które odbyły się w miniony weekend w Poznaniu.

Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego mistrzem Polski we fryzjerstwie męskim - 06-07.04.2019 · fot.


Ponad 100 zawodników walczyło w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski we fryzjerstwie, barberingu, makijażu profesjonalnym, przedłużaniu i zagęszczaniu włosów oraz w stylizacji, które odbyły się w dniach 6-7 kwietnia w Poznaniu.

Tytuł mistrza Polski we fryzjerstwie męskim wywalczył mieszkaniec powiatu pszczyńskiego - Tomasz Sobocik!

- To największa tego typu impreza w Polsce, przyciągająca tysiące odwiedzających fryzjerów i nie tylko oraz dziesiątki wystawców. W zeszłym roku po raz pierwszy zdecydowałem się na start w tych mistrzostwach i udało się zdobyć tytuł wicemistrza Polski. Ten sukces dał mi nominację do Narodowej Kadry Fryzjerstwa Polskiego na Mistrzostwa Świata Paryż 2018. Tam zdobyliśmy 4. miejsce spośród 50 startujących państw. W Mistrzostwach Polski udział bierze wielu fryzjerów z całej Polski w różnych konkurencjach. Nie było łatwo. Musieliśmy wykonać fryzurę "progresywną" - to w największym skrócie awangardowa fryzura męska, którą cechuje fantazja i trzy harmonijnie dobrane kolory. Poza tym do wykonania była też klasyczna fryzura męska wraz ze strzyżeniem. Fryzura klasyczna to bardzo trudna technicznie do wykonania fryzura i strzyżenie które wykonuje się "od zera" tylko brzytwą i nożycami. Oczywiście na wszystko jest bardzo ograniczony czas i wykonujemy wszystkie te prace na "główkach treningowych". Chodzi o to, żeby każdy miał takie same szanse - relacjonuje nowy mistrz Polski we fryzjerstwie męskim, Tomasz Sobocik z Pawłowic, który otrzymał również nominację do reprezentowania naszego kraju na kolejnych mistrzostwach świata w Paryżu. - Dla mnie to olbrzymie wyróżnienie i powód do dumy, że udało się przywieźć do Pawłowic tytuł mistrza Polski. W Poznaniu ludzie z całej Polski usłyszeli, że mistrz Polski fryzjerstwa męskiego pochodzi z powiatu pszczyńskiego na Śląsku - dodaje Tomasz Sobocik.

Organizatorami zmagań była Ogólnopolska Komisja Fryzjersko - Kosmetyczna ZRP oraz Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu przy współudziale Międzynarodowych Targów Poznańskich.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA