Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3833

"Lewe" papierosy i tytoń w rękach pszczyńskich policjantów

Jest już pewność, że to, co znaleźli m.in. w samochodzie 45-latka pszczyńscy policjanci stanowiło materiał objęty podatkiem. Wykazały to wyniki przeprowadzonych badań laboratoryjnych. W ręce specjalistów z komórki zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej trafiło przeszło 22 tys. papierosów bez polskich znaku akcyzy i 3 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa, powstałe w wyniku uszczuplenia podatku akcyzowego, w tym przypadku mogły wynieść nawet 30 tys. złotych.

To nie pierwszy raz, kiedy pszczyńscy policjanci, w przenośni i dosłownie, stanęli na drodze nielegalnej dystrybucji towarów. Podczas jednej z kontroli, natknęli się na pozbawiony polskich znaków akcyzy tytoń. W trakcie przeszukania samochodu 45-latka,znaleźli prawie 18 tys. takich nielegalnych papierosów i 3 kg krajanki.

Resztę towaru zabezpieczyli pod wskazanym przez mężczyznę adresem. W ustronnym miejscu, w niewielkiej komórce policjanci znaleźli kolejne tysiące nielegalnych papierosów. W sumie, zabezpieczono 22 580 sztuk papierosów bez akcyzy i 3 kilogramy nielegalnej krajanki.

Pamiętajmy, że za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie należności podatkowych może grozić kara kilku lat więzienia oraz wysoka grzywna.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA