Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3066

[ZDJĘCIA] W powiecie utworzono ponad 26 żonkilowych rabatek

Kwitną żonkile, jedne z pierwszych wiosennych kwiatów. W tym roku po raz pierwszy w powiecie pszczyńskim specjalnie utworzono ponad 26 żonkilowych rabatek, grządek i zakątków, w których żonkile kwitną wokół tablic z napisem "Znaki Nadziei".

W powiecie utworzono ponad 26 żonkilowych rabatek - 04.2019 · fot.


Autorem akcji jest Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, a uczestnikami 20 szkół i przedszkoli w całym powiecie, Miejski Zakład Zieleni oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, firmy − BA-BET i Gorke Electronic, filia Pedagogicznej Biblioteki Publicznej oraz parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie.

Codzienna praca hospicjum, któremu patronuje Ojciec Pio, ma coraz większy zasięg − miesięcznie hospicjum obejmuje opieką ok. 50 pacjentów, a wraz z nimi blisko 200 osób z rodzin chorych; praca odbywa się w mieszkaniach chorych i jest nakierowana na indywidualne potrzeby pacjentów, ale także ich najbliższych domowników. Opieka nad ciężko chorymi jest trudną, ale bardzo potrzebną misją, jest wyrazem szacunku i troski aż do ostatnich chwil ludzkiego życia, poświęceniem odchodzącemu człowiekowi maksymalnej uwagi z dbałością o każdy szczegół. Jednocześnie jest pełna współczucia i delikatności, wymaga wieloletniego doświadczenia i otwartości także na potrzeby rodzin chorych, bo muszą radzić sobie z problemami dotychczas dla nich nieznanymi.

W Polsce hospicja szczególnie zasługują na wsparcie społeczne, ponieważ w większości są prowadzone w ramach organizacji pozarządowych, więc muszą starać się o każdą złotówkę na działalność. Można ją doceniać i promować na różny sposób, a im więcej takich znaków, w tym Znaków Nadziei, tym więcej potwierdzeń, że jest potrzebna i wartościowa, jak każde życie.

Nabór do programu "Znaki Nadziei" trwa. Szczegóły można znaleźć w zakładce "Przyłącz się" na stronie internetowej hospicjum: www.hospicjumOjcaPio.pl.

Hospicjum zachęca również do przekazywania 1% - KRS 0000130935 − do 30 kwietnia oraz darowizn (nr konta 03 1020 2528 00000702 0015 2728). To też czytelny znak społecznego poparcia.

new / pless.pl, źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA