Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1598

Inauguracja piątej edycji akcji pomocy dla Hospicjum św. Ojca Pio

1 maja Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie rozpoczyna 5. edycję ogólnopolskiej akcji "Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum".

Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum · fot.


Akcja "Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum" jest dla miłośników pieszych wędrówek oraz osób, które chcą wspierać ideę opieki hospicyjnej. Wędrówkę po górach można połączyć z refleksją o osobach chorych, osamotnionych, cierpiących, których hospicjum wspiera codzienną pracą i działalnością.

Szczyty w akcji są realnym celem wędrówek oraz symbolami − trudu z jakim mierzą się chorzy i ich najbliżsi oraz marzeń wolontariuszy pszczyńskiego hospicjum, aby ukończyć budowę kompleksu opiekuńczo-medycznego pod nazwą "Dom Ojca Pio", gdzie znajdzie się hospicjum stacjonarne, poradnia paliatywna i ośrodek dziennego pobytu dla seniorów.

Do akcji można przyłączyć się na dwa sposoby: chodząc po górach ze specjalnymi książeczkami do zapisywania i potwierdzania zdobytych szczytów oraz wpłacając darowizny − możliwość wpłat od maja do listopada 2019 roku − na numer konta - 25 1020 2528 0000 0002 0472 9523 z dopiskiem "Darowizna" lub przez stronę internetową hospicjum.

W tym roku najhojniejszych darczyńców akcji hospicjum uhonoruje pucharami i dyplomami podczas uroczystego podsumowania imprezy, w obecności kilkuset jej uczestników.

Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum
Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum · fot.


Ponieważ szczyty dla hospicjum zdobywają całe pokolenia, rodziny, grupy formalne i towarzyskie, harcerze, kluby i koła, hospicjum stara się docenić wysiłek i wkład wszystkich, wręczając laureatom dyplomy i odznaki w zależności od zdobytych zgodnie z regulaminem punktów: złotą - za minimum 600 pkt, srebrną - za min. 300 pkt, brązową - za min. 150 pkt lub wyróżnienie - za min. 50 pkt. Liderzy wśród nagrodzonych Złotą Odznaką otrzymują także puchary - trzy dla najwytrwalszych pań i trzy dla najwytrwalszych panów.

Akcja cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku górskie szlaki w Polsce i na świecie, z logo pszczyńskiego hospicjum na książeczkach, naklejkach i chorągiewkach, przemierzało prawie pół tysiąca osób. Łączne uzbierali oni ponad 135 tys. punktów. Dzięki darczyńcom, którzy w tym czasie przekazywali pieniądze, zebrano 38 000 zł. Każdy punkt osiągnięty na trasie wart był więc 28 groszy.

Zapisy uczestników akcji przyjmowane są w sposób ciągły, podobnie jak darowizny przekazywane w jej ramach. Szczegółowe informacje znajdują się na www.hospicjumojcapio.pl w zakładce "Przyłącz się".

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA