Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 maja 2019
  • wyświetleń: 11276

Grasują złodzieje! Policja apeluje, by wzmożyć czujność

W nocy z poniedziałku na wtorek włamano się do jednego z domów w Ćwiklicach. Sprawca dostał się do środka przez uchylone okno w piwnicy.

Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że niczego nie słyszeli, wszyscy spali na piętrze, gdzie znajdują się ich sypialnie. Przyznali, że względu na składowane w piwnicy drewno i potrzebę jego dosuszenia, okienko piwniczne bywa uchylone. Wszystko wskazuje na to, że właśnie ten fakt, i twardy sen domowników, wykorzystali sprawcy. Pokonując piwniczne zakamarki, dostali się na parter, gdzie po przeszukaniu pomieszczeń znaleźli w kuchni pieniądze. Niezauważeni przez domowników wyszli z budynku bogatsi o kilka banknotów.

- Wiosna w pełni, a tym samym wyższe temperatury powietrza. Coraz szerzej otwieramy więc okna naszych domów. Ten fakt sprzyja niestety złodziejom, którzy wykorzystując sen domowników i uchylone okna wchodzą do środka kradnąc pieniądze lub inne cenne rzeczy - zauważa policja i apeluje do mieszkańców powiatu pszczyńskiego o wzmożenie swojej czujności w związku z możliwością nasilenia się tego typu przestępstw. - Zabezpieczając należycie swój dom na noc, dbamy o swoje bezpieczeństwo i posiadane kosztowności.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA