Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 lipca 2019
  • wyświetleń: 5471

[WIDEO] W Piasku nagrano spot o bezpieczeństwie motocyklistów

Szacunek i zrozumienie na drodze to jedne z podstawowych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Niezależnie od tego, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach stworzył spot o bezpieczeństwie motocyklistów. Ujęcia do filmu nagrywano w Piasku.

Loading...


Stosowanie przepisów i zasad ruchu drogowego takich jak sygnalizowanie z odpowiednim wyprzedzeniem zmiany kierunku jazdy oraz obserwacja w lusterkach sytuacji na drodze, daje możliwość przewidywania zachowań innych kierujących oraz uniknięcia pojawiających się zagrożeń. Niestety zarówno wśród kierujących samochodami, jak i motocyklami są osoby, które lekceważą ten jakże istotny przepis. To samo dotyczy lusterek wstecznych - są po to, aby mieć świadomość i wiedzę, co dzieje się za nami i obok nas.

Sezon motocyklowy jest w pełni, niestety w tym roku na terenie województwa śląskiego w wypadkach drogowych zginęło już 11 motocyklistów. - Apelujemy do WSZYSTKICH KIERUJĄCYCH POJAZDAMI - zarówno samochodami jak i jednośladami, o wzajemny szacunek, który będzie się wyrażał między innymi w prawidłowym, zgodnym z zasadami używaniu kierunkowskazów oraz obserwacją sytuacji drogowej w lusterkach - zwracają uwagę policjanci.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA