Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 lipca 2019
  • wyświetleń: 5829

Kierowca BMW zabrał 10 litrów oleju silnikowego i odjechał bez płacenia

37-letni bielszczanin trzykrotnie opuszczał tę samą stację paliw w Pszczynie, nie regulując należności za olej silnikowy. Usłyszał już zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia tego czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze

Personel jednej ze stacji paliw znajdującej się na terenie Pszczyny podczas zliczania towaru zorientował się, że na półkach brakuje w sumie 10 litrów oleju silnikowego. Kierownik placówki był pewien, że kradzieży dokonał jeden i ten sam mężczyzna. Wskazywał na to zapis z monitoringu. Wynikało z niego, że nieznany kierowca BMW w lipcu tego roku dwukrotnie gościł na stacji. Za pierwszym razem, wchodząc dwa razy do budynku, wyniósł i spakował do swojego bagażnika 6 litrów oleju, a po niedługim czasie, kiedy ponownie przyjechał na stację, zabrał kolejne 4 litry.

Obsługa ujawniła braki dopiero kilka dni temu. Po złożeniu w miejscowej komendzie zawiadomienia i przekazaniu zapisu z kamer, już po kilku dniach policjanci mieli wytypowaną osobę odpowiadającą podanemu rysopisowi. Wymagało to jednak dodatkowych ustaleń kryminalnych, ponieważ szukany mężczyzna nie widniał w dowodzie rejestracyjnym opisywanego samochodu. Teraz 37-latek z Bielska-Białej jest już po zarzutach. Za kradzież towaru, którego wartość wyniosła około 600 złotych, będzie musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przypominamy, że za ten czyn kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA