Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 lipca 2019
  • wyświetleń: 1510

Nowa nawierzchnia na ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej

Zakończyły się prace związane z remontem ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej. Dzięki pozyskaniu środków powodziowych powiat pszczyński wyremontował kolejny odcinek drogi.

Hodowców
Nowa nawierzchnia na ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej · fot.


Tym razem wyremontowana została nawierzchnia jezdni na długości 200 mb, obustronnie utwardzono pobocza, wykonawca naprawił także i umocnił rów. Roboty były konieczne ze względu na powstałe w tym miejscu kilka lat temu szkody powodziowe.

Wartość zadania to 180 tys. zł, ale niemal 145 tys. zł powiat pozyskał z budżetu państwa, natomiast niespełna 35 tys. przeznaczył z własnych środków.

- Remont ul. Hodowców jest jednym z pięciu zadań, które zrealizujemy w tym roku dzięki pozyskaniu środków na usuwanie skutków powodzi. W sumie powiat pszczyński otrzyma dofinansowanie w wysokości niemal 3 mln zł na remonty dróg, przepustów i kanalizacji - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Inwestycje przeprowadzone zostaną także na ul. Łącznej w Brzeźcach, ul. Wiejskiej w Grzawie, ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach oraz ul. Sznelowiec w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA