Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 lipca 2019
  • wyświetleń: 1722

Wspólne ćwiczenia policyjnych wodniaków i ratowników HKR Pszczyna

Obsługa jednostek pływających, podejmowanie ludzi z wody, opatrywanie ran, czy przywracanie funkcji życiowych - to tylko niektóre wspólne ćwiczenia pszczyńskich policjantów i grupy młodych ratowników z HKR Pszczyna, specjalizujących się w ratownictwie wodnym. Zajęcia przeprowadzono na zbiorniku w Łące. Głównym zadaniem było sprawdzenie znajomości procedur działania służb mundurowych i ratowniczych, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia osób przebywających na wodzie.

Ćwiczenia policyjnych wodniaków i ratowników HKR Pszczyna - 07.2019 · fot.


Scenariusz ćwiczeń zakładał jak najszybsze dotarcie na miejsce wypadku, ocenę sytuacji, współpracę i wzajemną asekurację biorących udział w działaniach służb, podjęcie osób z wody, udzielenie rannym pierwszej pomocy medycznej i transport poszkodowanych łodziami na ląd. Dodatkowo, ćwiczenia przewidywały również ocenę stanu rannego, jego oddechu i ewentualną resuscytację krążeniowo-oddechową.

Szkolenie miało na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności biorących udział w zajęciach oraz wskazanie obszarów wymagających jeszcze uzupełnienia i poprawy. Wszystko po to, aby jeszcze przed prawdziwą sytuacją kryzysową, zweryfikować umiejętności wszystkich służb z zakresu: poszukiwań osób zaginionych na wodzie, ewakuacji większej ilości poszkodowanych, manewrowania jednostkami pływającymi, współpracy tych jednostek i współdziałania grup pozostających na lądzie z jednostkami pływającymi.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA