Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2019
  • 20 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 5478

Dożynki Gminne w Goczałkowicach-Zdroju końcem sierpnia

Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój oraz Starostowie Dożynek, Barbara i Stanisław Laryszowie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w sobotę, 31 sierpnia.

Dożynki Gminno-Powiatowe w Goczałkowicach - 01.09.2018
Dożynki Gminno-Powiatowe w Goczałkowicach - 01.09.2018 · fot.


Dożynki to piękna tradycja, która przypomina o tym, że dzięki pracy rolników codziennie na nasz stół może trafiać chleb. To uroczystość, podczas której dziękujemy im za całoroczny trud, za zebrane plony, za czas wysiłku i ciężkiej pracy.

W gminie Goczałkowice-Zdrój za plony będziemy dziękować w sobotę, 31 sierpnia. Świętowanie rozpocznie o godz. 14.00 msza św. w kościele parafialnym. Następnie korowód przejedzie na teren zielony przy barze "Makuś", gdzie odbędą się dalsze uroczystości.

Korowód dożynkowy Dożynek Gminnych w Goczałkowicach-Zdroju - 02.09.2017 r.
Korowód dożynkowy Dożynek Gminnych w Goczałkowicach-Zdroju - 02.09.2017 r. · fot.


O godz. 15.30 wystąpi Goczałkowicka Orkiestra Dęta, na godz. 16.00 zaplanowano uroczystości obrzędowe. Dla wszystkich uczestników dożynek wystąpią także Zespół Folklorystyczny Goczałkowice (godz. 16.15), a także znany - zwłaszcza dla widzów TV Silesia - śląski zespół Duet Karo (początek występu o godz. 19.00).

Podczas dożynek odbędzie się też zabawa taneczna z zespołem "Rytmmika".

Na najmłodszych będą czekały dodatkowe atrakcje: darmowe dmuchańce oraz stoiska gastronomiczne z lodami, goframi, watą i popcornem.

Dożynki, Goczałkowice

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA