Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2019
  • 28 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3023

Ulica Lipowa w Łące zostanie przebudowana jeszcze w tym roku

Przebudowa odcinka ul. Lipowej w Łące zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Taką decyzję podjęła Rada Miejska podczas lipcowej sesji. Teraz Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonawcę tego zadania.

Ulica Lipowa w Łące zostanie przebudowana jeszcze w tym roku · fot.


Inwestycja obejmuje przebudowę ok. 241 m ul. Lipowej w Łące oraz budowę ok. 341 m drogi od istniejącej drogi tłuczniowej - ul. Lipowej do ul. Szymonowicza. Ponadto do zadań wykonawcy należeć będzie opracowanie projektu czasowej zmiany organizacji ruchu oraz jego zatwierdzenie, usunięcie kolizji z siecią elektryczną i teletechniczną poprzez przebudowę słupów, a także wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej i jej złożenie do ośrodka dokumentacji geodezyjnej.

W przetargu wskazano też datę zakończenia inwestycji, która przypada na dzień 29 listopada.

- Warto dodać, że inwestycja zostanie prawie w 50% sfinansowana ze środków "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na rok 2019" Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego - poinformował Michał Ziebura, radny Rady Miejskiej reprezentujący m.in. sołectwo Łąka.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA