Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 września 2019
  • 9 października 2019
  • wyświetleń: 3940

Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem w Pszczynie

Za nami:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprasza na spotkanie z legendą polskiej telewizji, radia, kinematografii, kabaretu a zarazem wybitnym twórcą kultury niezależnej w czasach stanu wojennego - Jackiem Fedorowiczem. Podczas spotkania porozmawiamy o najnowszych książkach autora - "W zasadzie tak" i "Chamo Sapiens".

Spotkanie odbędzie się 9 października o godz. 18:00 w Galerii "13" (Pszczyna, ul. Bednarska 13). Spotkanie poprowadzi dziennikarz: Marcin Michrowski. Wstęp wolny.

Jacek Fedorowicz - urodzony w 1937 r. w Gdyni. Satyryk i aktor. Ukończył Wydział Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Był jednym z założycieli gdańskiego, studenckiego teatru Bim-Bom. Współpracował z gdańskim radiem jako autor i aktor, zaś jako autor i rysownik-karykaturzysta z prasą w całym kraju (m.in. Dookoła świata, Po prostu, Dziennik Bałtycki, Szpilki, ITD). Współtworzył telewizyjne programy rozrywkowe "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe", "Kariera i Runda". Występował na estradzie m. in. w Teatrze Wagabunda.

W stanie wojennym tworzył audycje rozprowadzane na kasetach w tzw. drugim obiegu (emitowało je także Radio Wolna Europa). Jest autorem satyrycznego program "Dziennik Telewizyjny", emitowanego w TVP.

Od roku 1999 publikuje cotygodniowe felietony satyryczne w dodatku kulturalnym Gazety Wyborczej. Zagrał w takich filmach, jak m.in. "Do widzenia do jutra", "Małżeństwo z rozsądku", "Polowanie na muchy", "Kochajmy Syrenki", "Nie ma róży bez ognia". Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień - m. in. Nagrody Kisiela za 1994 w kategorii publicystyki.

W 2007 r. za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2009 r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Organizatorzy: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury.

Fedorowicz


43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104244
tel. 032 4471006

new / pless.pl, źródło: M-PBP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA