• 23 października 2021
  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 3966

Pszczyńska triathlonistka Paulina Klimas 6. w Pucharze Świata!

W sobotę w południowokoreańskim Haeundae odbyły się zawody Pucharu Świata w triathlonie mężczyzn i kobiet. 6. miejsce należy do Pauliny Klimas - pszczyńskiej zawodniczki!

Paulina Klimas w Korei zdovyła 6 miejskce w Pucharze Świar=ta!
Paulina Klimas zdobyła 6 miejsce w Pucharze Świata w Korei! · fot. Paulina Klimas Triathlon / Facebook

W wyścigu kobiet Polskę reprezentowały Roksana Słupek i Paulina Klimas, które od początku rywalizacji świetnie sobie radziły. Obie zajmowały wysokie miejsca w pływaniu. W dalszych zmaganiach - rowerowych i biegowych również prezentowały się świetnie. Paulina była 5 po pływaniu i 4 po części rowerowej. Ostatecznie Roksana Słupek na metę dobiegła czwarta, zaś Paulina Klimas zakończyła rywalizację na 6 miejscu! Gratulujemy!

W rywalizacji mężczyzn nasz kraj reprezentował Maciej Bruździak, który ostatecznie zajął 14 miejsce.