Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 stycznia 2015
  • 6 lutego 2015
  • wyświetleń: 1840

Przedstawienie jasełkowe OMBR

Szalony ten czas, bo ucieka i płynie tak szybko - zbyt szybko. Dopiero co myśleliśmy o świecach roratnych. Gdzieś tam w głowie pojawiały się pytania: "Jaką choinkę w tym roku ozdobimy w światełka i bombki"? A tu już po wszystkim.

Przedstawienie jasełkowe OMBR - 29.01.2015 · fot.


Mam wrażenie, że wczoraj zasiedliśmy do pierwszego, roboczego czytania scenariusza jasełek. Potem pojedyncze próby. Pierwsza próba całościowa. Do dzisiaj rano zastanawiamy się, czy będzie próba jasełek? Nie będzie, to już za nami. Czas uciekł gdzieś, nie wiadomo gdzie. Ale wspomnień cały wór.

W tym roku kolędować wypłynęliśmy na morze ze złymi piratami. Na szczęście po drodze spotkaliśmy anioły, które zawróciły nasz statek na dobry kurs. Pierwszy występ tradycyjnie odbył się u nas w Ośrodku w naszą Wigilię, 23 grudnia 2014 roku. Nadjechali rodzice, zasiedli i start, zaczęło się. Potem przerwa świąteczna.

14 i 27 stycznia podejmowaliśmy Gości w Ośrodku i dla nich odegraliśmy nasze przedstawienia. Potem spakowaliśmy cały sprzęt i wystąpiliśmy na wyjazdach: 22 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Pawłowicach. 29 stycznia w Pszczyńskim Centrum Kultury w Pszczynie.

Wszystko za nami, zostały jeszcze nie do końca uporządkowane stroje, śpiewniki, czasem ktoś zanuci finałową pastorałkę. Ale w naszej pamięci na długo zostanie ślad po tych wydarzeniach, bo były dobre. Kosztowały wiele pracy, ale i przyniosły dobry efekt. Każda próba, każdy występ i wyjazd to źródło treningów, pracy nad sobą, doskonalenia swoich umiejętności i nauki współpracy. To ćwiczenie cierpliwości, pamięci ale i niesamowite źródło integracji z dziećmi, dorosłymi, z pracownikami poszczególnych placówek. Zawsze jest okazja do wspólnego pobycia razem, do wspólnej pracy.

Jak co roku w tym wielkim przedsięwzięciu wsparli nas opiekunowie i podopieczni Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Łące. Dziękujemy: Dominikowi i Markowi oraz Panom: Darkowi i Bartkowi. Dziękujemy wszystkim, którzy po drodze wsparli nasze dzieło.

43 podopiecznych podjęło ten trud, ale i świetną zabawę w teatr. 43 uczestników pokazało rodzicom i najbliższym, że potrafią, że są w stanie przezwyciężyć swoje ograniczenia i stanąć na scenie. To ich sukces.

Gdyby, ktoś z Państwa chciał wspomóc Ośrodek MBR, a tym samym wesprzeć tego typu działalności, bardzo prosimy, aby pamiętać o nas i podarować nam swój 1% podatku poprzez Fundację Caritas Katowice.
KRS: 000029119 (z dopiskiem Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie).

Bernadeta Jonkisz

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA