Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 maja 2016
  • wyświetleń: 2205

Sześcioro uczniów z Gimnazjum nr 1 uzyskało mandaty poselskie

Sześciu uczniów z Gimnazjum nr 1 im. ks. Tomasza Wuwera z Pawłowic wygrało ogólnopolski konkurs na mandat poselski. Uroczysta XXII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędzie się 1 czerwca. Do Warszawy pojadą: Monika Wosińska, Wiktor Swoboda, Paweł Nowak, Michał Staniek, Tomasz Pisarek i Marek Krosny.

Młodzi posłowie z Gimnazjum nr 1
Młodzi posłowie z Gimnazjum nr 1 im. ks. Tomasza Wuwera w Pawłowicach · fot.


Tematem zadania rekrutacyjnego były miejsca pamięci jako materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Realizacja projektu dzieliła się na kilka etapów i trwała dwa miesiące. Monika i Wiktor pisali o tablicy w Pielgrzymowicach, upamiętniającej miejsce narodzin Karola Miarki, Tomek i Marek o pomnikach w parku im. prof. Pisarka, a Paweł i Michał o pawłowickim kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Rzetelna praca uczniów zaowocowała znaczącym sukcesem.

Młodzi posłowie z Gimnazjum nr 1
Młodzi posłowie z Gimnazjum nr 1 im. ks. Tomasza Wuwera w Pawłowicach · fot.


Bycie posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie ma w Gimnazjum nr 1 im. Ks. Tomasza Wuwera bogatą tradycję. W ciągu piętnastu lat szkoła doczekała się dziewiętnastu posłów. Dobra passa zaczęła się w roku 2005 od XI Sesji SDiM, kiedy posłem został Paweł Tlołka. W kolejnych latach w ławach dziecięcego sejmu zasiadali: Katarzyna Pawlas, Ewa Szopa, Agnieszka Gryman, Jolanta Łakota, Karolina Goczoł, Marzena Niezgoda, Hanna Pukowiec, Bartłomiej Nogły, Szymon Bokota, Klaudia Pustelnik, Dominika Kolon, Antoni Młynarczyk-Woźniak. Wszyscy młodzi parlamentarzyści pracowali zawsze pod merytoryczną opieką polonistki Moniki Klyszcz-Kaczmarek, wspierani przez Klub Młodego Humanisty.

43-250 Pawłowice
ul. Szkolna 1

tel. 32 47-24-206

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA