Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 maja 2016
  • wyświetleń: 4467

Uroczysta sesja w Kobiórze - gmina obchodzi w tym roku 25 lat - zdjęcia

W tym roku mija 25 lat od uzyskania odrębności administracyjnej przez gminę Kobiór. Z tej okazji 27 maja w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze odbyła się uroczysta sesja.

Jubileusz gminy Kobiór
Podczas uroczystości goście obejrzeli specjalne wydanie kroniki filmowej, pokazującej historię oraz rozwój gminy Kobiór na przestrzeni lat. · fot.


- Dziękuję tym, którzy przyczynili się do utworzenia i rozwoju naszej gminy nie bacząc na czas pracy czy wynagrodzenie. To dzięki takim entuzjastom udało nam się tak wiele osiągnąć - powiedział podczas jubileuszu wójt gminy Kobiór, Eugeniusz Lubański i podkreślił jak ważna w rozwoju gminy jest współpraca z innymi samorządami. - Zawsze możemy liczyć na wsparcie powiatu oraz gmin sąsiednich. Wchodząc w kolejne ćwierćwiecze powinniśmy nadal zacieśniać współpracę z sąsiednimi samorządami i zawsze szukać tego co łączy, a nie dzieli - zaznaczał.

25-lecie gminy Kobiór - uroczysta sesja - 27.05.2016 · fot.


Jubileusz był okazją do wręczenia nagród i podziękowań osobom, które przez wiele lat wspierały rozwój gminy. Nagrodę za promocję gminy w dziedzinie kultury otrzymali Eugeniusz Myszor oraz Chór Kameralny Ex Animo. Nagrodę za wkład w rozwój samorządu gminy Kobiór odebrali Joachim Ryguła i Jerzy Mazur. Nagrodę za promocję gminy w dziedzinie gospodarczej odebrał Bogdan Kulisz, prezes firmy Tranz-Tel. Nagrodą specjalną Rady Gminy Kobiór za wspieranie dążenia do samodzielności administracyjnej gminy uhonorowani zostali Czesław Świerkot, śp. Franciszek Schmidt, śp. Stefan Fabian oraz śp. Edward Janusz.

W uznaniu za zasługi dla gminy, wyróżnienie Honorowego Wójta Gminy Kobiór - łańcuch z herbem Kobióra - otrzymał Stefan Ryt. - Ten łańcuch składa się z ogniw, a te ogniwa to osoby, bez których ten jubileusz nie byłby możliwy - powiedział odbierając nagrodę Stefan Ryt.

Swoje gratulacje dla gminy Kobiór z okazji jubileuszu składali licznie zebrani przedstawiciele samorządów. - Dzisiaj jesteście gminą stabilnie rozwijającą się, mającą takich partnerów jak chociażby Tychy czy powiat pszczyński, który bez Kobióra nie funkcjonowałby tak, jak funkcjonuje dzisiaj. Dziękuję za to, że ta współpraca jest ciągle kontynuowana - podkreślał starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Za oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbali: dziecięcy zespół regionalny "Kobiórsko Czelodka", Zespół Pieśni "Kobiórzanie" oraz Chór Kameralny Ex Animo z Kobióra.

ups, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA