Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 czerwca 2016
  • 17 czerwca 2016
  • wyświetleń: 6668

Oznakowali stare dęby wzdłuż ul. Zdrojowej - niektóre będą wycinać

Od ponad 150 lat wzdłuż ulicy Zdrojowej rosną dęby. Obecnie prowadzone są prace znakowania drzew wymagających zabiegów pielęgnacyjnych i cięć korekcyjnych oraz kolidujących z planowaną tam inwestycją budowy ścieżki rowerowej. To, które z oznakowanych drzew zostaną wycięte, będzie zależało w dużej mierze od opinii dendrologa.

Oznakowane stare dęby wzdłuż ul. Zdrojowej - 13.06.2016 · fot.


O sprawie poinformowała nas zaniepokojona mieszkanka Pszczyny, która podczas spaceru ulicą Zdrojową, zauważyła znakowanie starych dębów rosnących wzdłuż drogi. Jeden z pracowników przekazał jej wówczas informację, że drzewa te przeznaczone są pod wycinkę, z uwagi na projekt budowy ścieżki rowerowej.

- Nie mogę uwierzyć, że ktoś może myśleć, z jakiegokolwiek powodu, o wycince ponad 150-letnich dębów, które są związane z historią Pszczyny! O znaczeniu drzew w naszym środowisku, otoczeniu, w którym żyjemy, nie będę pisała, bo jest to oczywistość dla wszystkich chyba jasna. Mam nadzieję, że również o wyjątkowości tej ulicy, dzięki rosnącym wzdłuż niej wiekowym dębom, nie muszę nikogo przekonywać. Stanowią one przecież jedną z jej atrakcji turystycznych, są wyróżnikiem naszego miasta. Ścieżkę rowerową może, posiadając odpowiednie finanse, mieć każde miasto. Drogę wysadzaną 150-letnimi dębami może mieć tylko miasto, w którym ktoś 150 lat temu je zasadził - pisała zaniepokojona mieszkanka Pszczyny.

Oznakowane stare dęby wzdłuż ul. Zdrojowej - 13.06.2016
Oznakowane stare dęby wzdłuż ul. Zdrojowej - 13.06.2016 · fot.


Jak udało nam się dowiedzieć, obecnie na ul. Zdrojowej prowadzona jest inwentaryzacja istniejącego zadrzewienia ulicznego. Znakowane są drzewa wymagające zabiegów pielęgnacyjnych i cięć korekcyjnych oraz kolidujące z planowaną tam inwestycją. To, które z oznakowanych drzew zostaną wycięte będzie zależało w dużej mierze od opinii dendrologa.

- Prowadzone prace są wynikiem planowanej przez powiat pszczyński wspólnie z gminą Pszczyna i gminą Goczałkowice przebudowy ul. Zdrojowej w Pszczynie i ul. Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju wraz z budową ścieżki rowerowej. Aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowa. Planujemy złożyć wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Jeśli uzyskamy dofinansowanie, prace będą mogły ruszyć w przyszłym roku - informuje Tymoteusz Wallus, asystent prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Oznakowane stare dęby wzdłuż ul. Zdrojowej - 13.06.2016
Oznakowane stare dęby wzdłuż ul. Zdrojowej - 13.06.2016 · fot.


O planowanej inwestycji pisaliśmy już na naszym portalu, kiedy wybrany został wykonawca projektu przebudowy ulicy Zdrojowej i Jeziornej. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA