Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 lipca 2016
  • 7 lipca 2016
  • wyświetleń: 45299

TVP Katowice pokazała materiał o sytuacji w pszczyńskim szpitalu

Łóżka na korytarzu, chaos wśród personelu medycznego, tragiczna sytuacja higieniczna w łazienkach i toaletach - takie zarzuty wobec pszczyńskiego szpitala padły we wtorek podczas spotkania mieszkańców z Telewizją Polską. Stacja nagrywała materiał, który został pokazany w środę o 18.30 na antenie TVP Katowice.

Szpital, Paleja, Palais, zamek
Szpital w Pszczynie · fot.


We wtorek przed południem do Pszczyny przyjechała telewizja TVP Katowice, aby przedstawić sytuację w pszczyńskim szpitalu. O godzinie 11.00 spotkała się z pacjentami ośrodka oraz rodzinami chorych. Rozmowy zostały przeprowadzone przy ul. Korfantego, albowiem dziennikarzy nie wpuszczono na teren placówki zdrowia. W spotkaniu nie wzięli udziału przedstawiciele szpitala.

Rozmówcy zwracali uwagę, że sytuacja w placówce jest nieciekawa. Na dziewięć pięter działają tylko cztery, a pacjenci leżą w łóżkach wystawionych na korytarzach. Jak mówiła Marcelina Leki, organizatorka spotkania, radna miejska, której bliska osoba znajduje się w szpitalu, osobiście była świadkiem, gdy lekarz pomylił pacjentów różnych oddziałów. Zwróciła uwagę, że oddziały są przemieszane. Na jednym piętrze jest oddział wewnętrzny, neurologiczny i geriatria, a na innym ortopedia z chirurgią.

Marcelina Leki
Spotkanie zorganizowała radna miejska Marcelina Leki. · fot.


Osoby obecne podczas nagrywania krytykowały także "tragiczną sytuację higieniczną", brak odpowiedniej ilość łazienek i toalet, brak desek sedesowych, zepsute krany. - Na jednym z oddziałów na 16 pacjentów jest tylko jedna łazienka, w salach przystosowanych dla trzech osób, leżą cztery - zwracali uwagę komentatorzy, pacjenci i ich rodziny, tłumacząc, że w ostatnich dniach chorym przywozili wentylatory, by radzić sobie z upałami i zaduchem.

Szpital, Pszczyna, TVP
Rozmówcy zwracali uwagi na problemu pszczyńskiego szpitala. · fot.


W spotkaniu udział wzięli również radni Henryk Kopiec, Roman Urbańczyk, Marian Szwarc i Waldemar Januszewski. Radny Prawa i Sprawiedliwości sygnalizował, że problemem jest obecna sytuacja prawna szpitala i samorząd ma w tym przypadku związane ręce. Dodał, że w szpitalu nie ma zespołu lekarskiego, a są jedynie lekarze kontraktowi, którzy przyjeżdżają do Pszczyny tylko w wyznaczone dni.

Rozmówcy bronili równocześnie pielęgniarek. - Ze wszystkich sił starają się, aby pacjentom było jak najlepiej pomimo złych warunków - mówili.

Rzecznik prasowy spółki Centrum Dializa, Witold Jajszczok do tematu odniósł się w rozmowie z dziennikarzami TVP na rynku w Katowicach. Poza spotkaniem o wypowiedź poproszono również przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Materiał z nagrania został pokazany na antenie TVP Katowice w środę o 18.30. Jest dostępny na stronie internetowej stacji: katowice.tvp.pl/26057825/szpitalny-chaos-w-pszczynie

tvp katowice
TVP Katowice nagrała materiał o sytuacji w pszczyńskim szpitalu. · fot.


Ponadto, 23 lipca (sobota) nagrywany będzie program na żywo dla TVP Info. Marcelina Leki, organizatorka dzisiejszego spotkania apeluje, aby tego dnia wszyscy mieszkańcy powiatu przyszli i wsparli "walczących" o lepsze warunki w pszczyńskim szpitalu, ponieważ coraz więcej ludzi boi się leczenia w naszej placówce.43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

new, wiktoria / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA