Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2016
  • 18 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 6988

Ankieta: czy urzędowy Volkswagen powinien być oznaczony?

Czy nowy samochód Urzędu Miejskiego w Pszczynie, Volkswagen Passat, powinien być odpowiednio oznaczony? Na wtorkowej komisji jeden z radnych zaproponował takie rozwiązanie. Ma ono sporą szansę na realizację.Nie milkną echa zakupu nowego samochodu przez Urząd Miejski w Pszczynie. Najpierw swoje oburzenie wyrazili mieszkańcy i nasi czytelnicy, następnie radni, którzy na nowy pojazd chcieli przeznaczyć mniejszą kwotę (zarządzeniem burmistrza została ona później zwiększona). Teraz pojawił się pomysł, by zakupiony przez gminę Volkswagen Passat był właściwie oznaczony w barwy Pszczyny, tak, aby pszczynianie widzieli kiedy i gdzie jest wykorzystywany przez ratusz.

Przed kilkunastoma dniami rzecznik Urzędu Miejskiego, Piotr Łapa zapewniał, że nowy samochód z kierowcą w 90% będzie do dyspozycji pracowników UM, a korzystać z niego przede wszystkim będą pracownicy Referatu Ochrony Środowiska, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami. - To wydziały, które najczęściej wyjeżdżają w teren. Burmistrz wraz zastępcami z reguły korzystają z własnych samochodów - wyjaśniał wówczas Piotr Łapa.

Nie wszyscy dają wiarę takiemu wykorzystaniu samochodu. Zwłaszcza, że według powyższej wypowiedzi bogato wyposażony VW Passat miałby też między innymi dojeżdżać na place budowy czy na oględziny dróg do remontu.

Stąd na posiedzeniu komisji pojawił się pomysł, by samochód został oznakowany. - Skoro pracownicy Urzędu Miejskiego jadą w teren, niech mieszkańcy widzą, że faktycznie urzędnicy jadą służbowym samochodem - zaproponował radny Arkadiusz Gardiasz.

Skarbnik Artur Krawczyk, do którego skierowano zapytanie o możliwość takiego oznakowania potwierdził, że pomysł ten można rozważyć.

logo_pszczyny
Podczas posiedzenia padła propozycja naklejenia na samochód logo Pszczyny.


Z sali padła propozycja, by na Volkswagena naklejano magnesy. Szybko została jednak skontrowana przez radnego Łukasza Tetlę, który powiedział, że znane są przypadki w niektórych instytucjach, gdy magnesy były nakładane na pojazd tylko podczas kontroli i zasugerował, że barwy Pszczyny powinny być zamieszczone na samochodzie na stałe. Pojawiły się propozycje, by samochód przyozdobić w widoczne logo Pszczyny lub herb.

Warto zwrócić uwagę, że pomysł w skali kraju nie jest nowy. Podobne sugestie pojawiły się między innymi w Szczecinie czy Bochni. W niektórych miejscowościach w samochodach służbowych proponowano też instalację nadajników GPS.

Radni zapewniają, że po podpisaniu umowy złożony zostanie odpowiedni wniosek. Czy uważacie, że Volkswagen Passat powinien być w ten sposób oznaczony? Czekamy na Wasze odpowiedzi w ankiecie i komentarze pod artykułem.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.