Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2016
  • 22 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 12925

Urząd Miejski rezygnuje z zakupu Volkswagena Passata i Up!

Urząd Miejski w Pszczynie odstąpił od zakupu samochodów marki Volkswagen Passat oraz Volkswagen Up! Jak powiedział naszej redakcji burmistrz Dariusz Skrobol, cena pojazdów była zbyt wysoka, a opinia mieszkańców na ten temat jest dla niego wiążąca.

Volkswagen Passat
Urząd Miejski rezygnuje z zakupu Volkswagena Passata i Up! · fot.


- Informuję, że odstąpiłem od podpisania umowy na zakup samochodów służbowych. Wziąłem pod uwagę opinię mieszkańców, która jest dla mnie priorytetowa oraz to, że do przetargu przystąpił tylko jeden oferent, a proponowana cena była zbyt wysoka. W najbliższym czasie rozpisany zostanie kolejny przetarg - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Przypomnijmy, że do przetargu na zakup dwóch samochodów stanęła tylko jedna firma - salon Noma 2 z Katowic. Firma zaoferowała Volkswagena Passata za około 161 tysięcy złotych dla Urzędu Miejskiego oraz wartego niespełna 40 tysięcy Volkswagena Up! dla straży miejskiej.

Temat wywołał duże oburzenie wśród Czytelników portalu pless.pl, w ocenie których zwłaszcza VW Passat był zbyt drogi, co częściowo wynikało z bardzo bogatego wyposażenia samochodu (wymaganego w przetargu), w tym: mocnego silnika diesla, automatycznej skrzyni biegów, ponadstandardowych felg, radioodtwarzacza z DVD i nawigacji z wyświetlaczem dużych rozmiarów, częściowo skórzanej tapicerki i kilku innych.

Dodatkową wątpliwość budziło podniesienie kosztów tego samochodu o ponad 40 tysięcy złotych w stosunku do pierwotnej kwoty 120 tysięcy złotych zaproponowanej przez radnych. Było to możliwe na skutek zarządzeń burmistrza.

Jak powiedział w piątek naszej redakcji burmistrz Dariusz Skrobol, niepodpisanie umowy z oferentem nie spowoduje jakiejkolwiek kary finansowej dla Urzędu Miejskiego.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.