Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 5283

Święto Wojska Polskiego, starosta Paweł Sadza odebrał medal

Święto Wojska Polskiego, jak co roku w województwie śląskim obchodzono hucznie - kompanie honorowe wojska, policji, straży pożarnej oraz ułani, husarzy, weterani służby żołnierskiej, kombatanci i zaproszeni goście przemaszerowali ulicami Tychów w uroczystej defiladzie. Podczas widowiska grały aż dwie orkiestry.

Wojewódzkie Święto Wojska Polskiego w Tychach · fot.


24 sierpnia w Tychach obchodzono wojewódzkie Święto Wojska Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Marii Magdaleny. Po mszy przedstawiciele instytucji i organizacji złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańca Śląskiego.

Następnie defilada wojskowa z kompaniami reprezentacyjnymi przemaszerowała ulicami Bocheńskiego, Budowlanych oraz Edukacji na plac pod Żyrafą, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. W defiladzie wzięła udział także m.in. husaria oraz ułani.

- Święto Wojska Polskiego obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej upamiętnia jedno z największych zwycięstw oręża polskiego. Tradycje obrońców suwerennej i niepodległej Polski sprzed 96 lat kontynuują dziś żołnierze, których służba szczęśliwie przypadła na lata pokoju, chociaż współczesne zagrożenia i wyzwania nie zmniejszyły się, a skala i waga zadań i powinności spoczywa na wojskowych - mówił płk Krzysztof Radwan, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach. - Wydarzenia historii przypominają, że o pokój i bezpieczeństwo należy walczyć solidarnie. To właśnie dzięki postawie żołnierzy pamiętamy o najważniejszych wartościach, takich jak odwaga, poświęcenie, poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialność za losy państwa i współobywateli - podkreślał.

Podczas uroczystości wręczone zostały awanse na wyższe stopnie oficerskie oraz odznaczenia pamiątkowe. Odznaczeni zostali m.in. starosta pszczyński, Paweł Sadza, który otrzymał medal pamiątkowy "Bene Meritus" oraz prezydent Tychów, Andrzej Dziuba, którego uhonorowano szablą pamiątkową Jana III Sobieskiego.

Wojewódzkie Święto Wojska Polskiego w Tychach
Starosta pszczyński, Paweł Sadza odebrał medal pamiątkowy "Bene Meritus". · fot.


Życzenia wszystkim żołnierzom składa starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Dziękujemy za codzienną, odpowiedzialną i rzetelną służbę oraz trud włożony w dbanie o nasze bezpieczeństwo. Niech ta niełatwa i odpowiedzialna praca będzie dla was źródłem wyłącznie satysfakcji i zadowolenia - mówi starosta.

Za oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbały dwie orkiestry - Zakładowa Orkiestra Dęta Elektrowni Łaziska i ubrana w szkockie stroje Częstochowa Pipes &Drums.

Po części oficjalnej odbył się piknik wojskowy, podczas którego można było m.in. z bliska przyjrzeć się pojazdom wojskowym, takim jak: czołgi, transporter wojskowy, hummery czy stacja naprowadzania rakiet z zestawem rakiet.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.