Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 września 2016
  • wyświetleń: 2650

Skarbnik przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu w powiecie

28 września, podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego, skarbnik Marek Dutkowski przedstawił sytuację finansową powiatu.

sesja wrzesień 2016
Pozytywną opinię o przedłożonej przez Zarząd Powiatu Pszczyńskiego informacji o przebiegu wykonania budżetu w I półroczu 2016 r. wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz komisje Rady Powiatu Pszczyńskiego. · fot.


Budżet powiatu pszczyńskiego na dzień 30 czerwca 2016r. zamknął się kwotą 88,4 mln zł po stronie dochodów oraz 90,3 mln zł po stronie wydatków. Za I półrocze 2016 r. dochody powiatu zostały wykonane w kwocie 46,3 mln zł (w 52,4%), zaś wydatki wykonane w kwocie 38,9 mln zł stanowiły 43,1% ogółu wydatków zaplanowanych.

- Realizacja dochodów przekroczyła 50%. Przekazane dochody z tytułu udziału powiatu w podatku dochodowym od osób fizycznych osiągnęły najwyższy poziom od 2010 r. i to zarówno kwotowo, jak też procentowo - mówił skarbnik Marek Dutkowski zaznaczając, że realizacja wydatków na poziomie 43,1% po pierwszym półroczu wynika z faktu, że to w II półroczu realizowane są w znacznej mierze płatności za inwestycje. - Podobnie jak w minionych okresach sprawozdawczych zgodna i merytoryczna współpraca Zarządu Powiatu, Rady Powiatu Pszczyńskiego i pracowników samorządu powiatowego pozwoliła na optymalne odniesienie do analogicznych okresów wykonania budżetu w I półroczu 2016r. - podkreślał skarbnik.

Pozytywną opinię o przedłożonej przez Zarząd Powiatu Pszczyńskiego informacji o przebiegu wykonania budżetu w I półroczu 2016 r. wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz komisje Rady Powiatu Pszczyńskiego.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.