Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 października 2016
  • wyświetleń: 3677

Na cmentarzu pod Trzema Dębami złożono wiązanki i znicze

28 października, w czasie poprzedzającym święto Wszystkich Świętych na cmentarzu wojennym "Pod Trzema Dębami" oddano hołd pamięci rodaków zasłużonych walką o suwerenność i niepodległość ojczyzny, a także zasłużonych twórczością i pracą.

Cmentarz pod Trzema Dębami - 28.10.2016 · fot.


- Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy w imię naszej wolności ginęli nie tylko na tej ziemi, ale też na ziemi tarnowskiej i radłowskiej w początkowej fazie II WŚ - apelował starosta pszczyński, Paweł Sadza.

- Jesteśmy w miejscu, gdzie jest tyle bólu, krwi i pamięci o przeszłości. Najbliższe dni to nie dni na wielkie przemowy, ale na pamięć, wspomnienia, zadumę i ciszę - podkreślał Jan Chrząszcz, wicewojewoda śląski.

Wiązanki i znicze złożyli przedstawiciele samorządów i służb mundurowych, dyrektorzy powiatowych jednostek oświatowych oraz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych, Szkoły Podstawowej nr 18 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. W uroczystości wzięła udział również rodzina śp. ppor. Jana Roehricha, I Komendanta Powiatowego Związku Walki Zbrojnej w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA