Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 lutego 2017
  • wyświetleń: 5667

Przedstawiciele władz rozmawiali o komunikacji, drogach i śmieciach

W minionym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Pszczynie odbył się konwent włodarzy powiatu pszczyńskiego. Podczas spotkania samorządowcy rozmawiali m.in. o zadaniach drogowych, komunikacji powiatowej, zmianach w gospodarce odpadami i oświacie, sytuacji KWK "Krupiński" czy wynikach kontroli w pszczyńskim szpitalu.

Konwent starosty, burmistrza i wójtów Powiatu
Konwent starosty, burmistrza i wójtów Powiatu Pszczyńskiego · fot.


Wspólne spotkanie starosty, burmistrza i wójtów z powiatu pszczyńskiego odbywa się średnio raz na kwartał. Jest to przede wszystkim okazja do omówienia aktualnych problemów i wypracowania wspólnych rozwiązań. Podczas lutowego konwentu potwierdzono realizację prac na drogach przeprowadzanych wspólnie przez powiat i gminy zgodnie z przyjętym harmonogramem. Ustalono także kolejność postępowania w przypadku pozyskiwania środków na realizację zadań drogowych z tzw. "Schetynówek" i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Włodarze dyskutowali też o planach rozwoju komunikacji publicznej w powiecie pszczyńskim. - Żeby system komunikacji działał dobrze w całym powiecie, muszą się w to zaangażować wszystkie samorządy. Powiat wspólnie z gminą Suszec i Kobiór od wielu lat realizuje komunikację i to się udaje. Mieszkańcy jeżdżą busami, jest coraz więcej przystanków i chętnych - mówił podczas konwentu starosta Paweł Sadza.

Samorządowcy zapoznali się także z zasadami funkcjonowania partnerstwa publiczno-prywatnego oraz omówili zmiany w gospodarce odpadami wynikające z rozporządzenia ministra środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Obecnie w gminach funkcjonuje podział odpadów segregowanych na "suche" i "mokre". W wyniku nowego rozporządzenia segregowanie odpadów będzie następować oddzielnie. Resort chce, aby gminy zbierały śmieci od mieszkańców podzielone na papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, a także bioodpady.

Pozostałe tematy, o których rozmawiano to m.in. sprawa kopalni Studzienice 1, wyniki kontroli NFZ w pszczyńskim szpitalu, zmiany w oświacie czy tegoroczne dożynki gminno-powiatowe.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA