Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 marca 2017
  • wyświetleń: 6121

Regulacja Potoku Goczałkowickiego zakończy się przed terminem?

Rozpoczęty roboty budowlane związane z regulacją Potoku Goczałkowickiego. Wykonawca chciałby zakończyć prace wcześniej niż pierwotnie planowano. Gmina już wyraziła gotowość wcześniejszego uruchomienia środków na ten cel.

Regulacja Potoku Goczałkowickiego
Regulacja Potoku Goczałkowickiego · fot.


- Od przekazania placu budowy minęło zaledwie 5 tygodni. Firma ostro zabrała się do dzieła. To cieszy. Widać większe zaawansowanie robót i postęp w stosunku do pierwotnego harmonogramu, który przewidywał w I kwartale br. tylko wycinkę drzew oraz roboty pomiarowe związane z wytyczeniem przez geodetę trasy regulowanego cieku, natomiast rozpoczęcie zasadniczych robót budowlanych dopiero w II kwartale - relacjonuje Maria Ożarowska, sekretarz gminy Goczałkowice-Zdrój.

Jak dodaje, konsorcjum firm: Wyrobek Sp. z o.o. z Rudołtowic oraz Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. z Pszczyny zadeklarowały gotowość przyspieszenia prac, które są w dużej mierze uzależnione od terminów dostaw materiałów i elementów niezbędnych do wykonania prac budowlanych, w tym korytek i przepustów wykonywanych na zamówienie.

Regulacja Potoku Goczałkowickiego
Regulacja Potoku Goczałkowickiego · fot.


Konsorcjum zamierza zaktualizować harmonogram robót i wystąpić do inwestora o zgodę na wcześniejsze zakończenie określonych etapów inwestycji, co wiąże się z wcześniejszym wystawianiem faktur.

- Stanowisko wykonawcy w kwestii prowadzonych robót i informacja o możliwości przyspieszenia prac spotkała się z aprobatą gminy Goczałkowice-Zdrój, która partycypuje w kosztach inwestycji. Pani Gabriela Placha, wójt gminy zadeklarowała wcześniejsze uruchomienie środków w kwocie 1,2 mln zł z budżetu gminy, w ramach pomocy finansowej udzielanej Samorządowi Województwa Śląskiego na realizację tej inwestycji i wyraziła gotowość przekazania tych środków inwestorowi w każdej chwili - wyjaśnia Maria Ożarowska.

Jak słyszymy w urzędzie, przyspieszenie robót to ważna sprawa. - Jeżeli jest taka możliwość, to nie tylko warto, ale wręcz trzeba wykorzystać w miarę sprzyjające warunki i potencjał wykonawcy - mówi sekretarz gminy.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA