Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 grudnia 2017
  • 28 grudnia 2017
  • wyświetleń: 7448

[ZDJĘCIA] Zakończyła się przebudowa 2,5 km ulicy Brzozowej

Po niespełna czterech miesiącach zakończył się remont 2,5-kilometrowego odcinka ulicy Brzozowej w Rudołtowicach i Goczałkowicach-Zdroju.

Odbiór ul. Brzozowej - 27.12.2017 · fot.


- W tegoroczne wakacje otrzymaliśmy informację o przyznanej z budżetu państwa promesie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na naprawę ul. Brzozowej. O to dofinansowanie zabiegaliśmy od 2013 roku. Prace zaczęły się początkiem września, mieliśmy więc tylko 3,5 miesiąca na kompleksową przebudowę drogi z podbudową, odwodnieniem, chodnikiem i zjazdami w dość zurbanizowanym terenie. Cieszę się, że inwestycja została zrealizowana w tak dużym zakresie - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza, który podpisał protokół odbioru drogi.

Ulica Brzozowa stanowi główne połączenie drogowe pomiędzy Rudołtowicami a Goczałkowicami-Zdrojem. Remont objął odcinek o długości aż 2,5 kilometra - od skrzyżowania z DK1 w Goczałkowicach-Zdroju do skrzyżowania z ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach. W zakres robót wszedł m.in. remont nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową drogi, remont chodnika z wymianą krawężnika, oczyszczenie rowów przydrożnych i naprawa elementów kanalizacji deszczowej oraz remont zjazdów z drogi.

Remont kosztował niemal 4 mln zł, ale prawie 3,2 mln zł wyniosło dofinansowanie z budżetu państwa. Powiat pszczyński z własnego budżetu przeznaczył niemal 500 tys. zł, 200 tys. zł przekazała gmina Goczałkowice-Zdrój, a 100 tys. zł gmina Pszczyna.

- Od 2011 roku udało nam się zrealizować już 35 zadań w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych, których łączna wartość wynosi prawie 13,5 mln zł. Aż 11 mln pozyskaliśmy ze źródeł zewnętrznych - podkreśla starosta Paweł Sadza.

Do tej pory powiat pszczyński w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych wyremontował już m.in. ul. Sportową we Frydku, ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach, ul. Kosów w Studzienicach, ul. Szkolną w Goczałkowicach-Zdroju, ul. Słowackiego w Piasku, ul. Wiejską i Gerberów w Łące i Goczałkowicach-Zdroju czy ul. Kosów w Studzienicach. Ponadto, wyremontowano liczne przepusty i odwodnienia m.in. w Pszczynie, Wiśle Wielkiej, Goczałkowicach-Zdroju czy Studzienicach. Remontu doczekały się też mosty w ciągu ul. Łącka Grobla w Łące, ul. Pokoju w Brzeźcach, ul. Katowickiej w Pszczynie, ul. Jedności w Studzionce czy ul. Szewczyka w Studzienicach.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA