Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2018
  • 15 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 11326

Ekipa TVP w Pszczynie nakręciła odcinek programu "Ukryte skarby"

Od środy do piątku w Pszczynie kręcono materiał do jednego z kolejnych odcinków programu "Ukryte skarby". Ekipa Telewizji Polskiej z kamerą odwiedziła największe atrakcje turystyczne naszego regionu.

Ukryte Skarby, Anna Popek, TVP
W Pszczynie kręcono materiał do jednego z kolejnych odcinków programu "Ukryte skarby". · fot.


"Ukryte skarby" to program nadawany na antenie TVP Historia i TVP 3. Można go śledzić także w internecie na TVP VOD. Tematem przewodnim cyklu jest ukazanie piękna oraz bogactwa kulturowego i historycznego Polski. W każdym odcinku twórcy zabierają widzów do miejsc niezwykłych, czasem zapomnianych, do zakątków, gdzie kształtowała się polska państwowość i kultura. Pokazują nam cuda natury, unikatowe zabytki, pełne tajemnic i wyjątkowych historii.

W niedalekiej przyszłości, najprawdopodobniej jeszcze pod koniec kwietnia, możemy spodziewać się, że autorzy programu przedstawią na małym ekranie Pszczynę. Ujęcia kręcone były od środy do piątku. Dziennikarze TVP wraz z gospodynią programu - Anną Popek odwiedzili: pszczyńską starówkę, rynek, park i Muzeum Zamkowe. Zajrzeli do Muzeum Prasy Śląskiej oraz odkryli bunkier znajdujący się w ratuszu. Mieli możliwość nakarmić żubry w Pokazowe Zagrodzie oraz spędzić czas w Bażantarni. Na liście odwiedzonych miejsc mają także Zameczek w Promnicach i zaporę w Goczałkowicach.

Wszystko wskazuje na to, że autorom programu bardzo się spodobało i - jak udało nam się dowiedzieć - byli zaskoczeni mnogością atrakcji, które czekały na nich w naszym mieście. O tym, że w naszej okolicy się nie nudzili można zaobserwować między innymi na profilu facebookowym Anny Popek, gdzie zamieściła kilka miejsc z pszczyńskich plenerów.

Loading...


Loading...


Wizytą dziennikarzy Telewizji Polskiej pochwaliło się również Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Loading...

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA