Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 czerwca 2018
  • wyświetleń: 10386

[ZDJĘCIA] Koniec roku szkolnego! Rozpoczynają się wakacje!

W piątek, 22 czerwca naukę w roku szkolnym 2017/2018 kończą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Tuż po uroczystych apelach i rozdaniu świadectw dla wszystkich rozpoczną się wakacje.

lato, łąka, wakacje, uśmiech, dziewczyny, pole
Życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji! · fot.


W piątek uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym usłyszą dzwonek. Po wielu miesiącach nauki, kartkówek i sprawdzianów, rozpoczną upragnione wakacje. Pozostanie już tylko właściwie zaplanować wypoczynek. Nawet jeśli będzie to okres spędzony w Pszczynie i w okolicach, to atrakcji z pewnością nie zabraknie. Wiele z nich znajdziecie tutaj.

W "Chrobrym" świadectwa odebrali dzisiaj uczniowie pierwszych i drugich klas. Podczas uroczystego apelu najlepszym uczniom wręczono wyróżnienia, nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz 100% frekwencję. Jak podkreślała dyrektorka szkoły, Renata Dyrda najwyższą średnią wśród klas zdobyła 1C z wynikiem 4,77, a uczeń z najlepszymi wynikami osiągnął średnią aż 5,44.

Gratulacje wszystkim uczniom złożył wicestarosta Krystian Szostak - Jestem dumny z waszych wyników. Wytworzyliście tutaj atmosferę pozytywnej rywalizacji. Pamiętajcie - uczcie się zawsze najpierw dla siebie - mówił wicestarosta.

Zakończenie roku szkolnego w Chrobrym - 22.06.2018 · fot.


Świadectwa odebrali także uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, m.in. absolwenci III klas ZSZ. - To , co zdobyliście tutaj w szkole - wykształcenie, wszelkie kompetencje i kwalifikacje, to jest wasze dobro, z którym pójdziecie przez całe życie. Nie zawsze pracuje się w tym zawodzie, w którym się wykształciło, ale gwarantuję wam, że o wiele łatwiej jest zmienić coś, niż zdobywać od samego początku - podkreślała Teresa Wojtanowicz, dyrektor szkoły.

Podczas uroczystości rozdano także m.in. certyfikaty zdobyte w ramach innowacji pedagogicznej - ślusarz-spawacz. Uczniowie otrzymali suplement do świadectwa z dokładnym opisem zdobytych umiejętności oraz książeczkę spawacza. Uczniom dodatkowe nagrody przyznały również firmy współpracujące ze szkołą.

- Dziękuję, że wybraliście naszą powiatową szkołę. Proszę was, żebyście o tej szkole zawsze pamiętali, z przyjemnością do niej wracali i nie bali się wykorzystywać umiejętności tu zdobytych - mówił do młodzieży Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Zakończenie roku szkolnego w PZS 1 - 22.06.2018 · fot.


Wszystkim uczniom życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji!

Tradycyjnie zachęcamy do robienia zdjęć! Pod koniec lata zaprosimy Was do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepsze zdjęcie z wakacji!

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA