Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 lutego 2019
  • 19 lutego 2019
  • wyświetleń: 4072

[ZDJĘCIA] Smog nie odpuszcza. Nadal bardzo zła jakość powietrza

Pomimo słonecznej pogody i dość wysokiej jak na tę porę roku temperatury, powietrzem znów zawładnął smog, a poziom pyłu PM10 w powietrzu miejscami przekracza nawet stan alarmowy.

Słoneczny poranek i bardzo zła jakość powietrza - 18.02.2019 · fot.


Dzisiejszy poranek, podobnie jak wczorajszy, przywitał mieszkańców gminy Pszczyna czerwonymi i brązowymi wskaźnikami w stacjach pomiarowych jakości powietrza. Wdychamy dziś znacznie więcej szkodliwych węglowodorów aromatycznych, zwłaszcza pyłów PM10 i PM2,5. To duże zagrożenie zwłaszcza dla osób starszych, przewlekle chorych (choroby serca i płuc), astmatyków i alergików, a także kobiet w ciąży i małych dzieci.

Apelujemy - jeśli nie ma potrzeby to lepiej nie wychodzić z domu, a mieszkania wietrzyć krótko. Osoby szczególnie mocno odczuwające skutki smogu powinny dziś wyposażyć się w specjalistyczne maseczki antysmogowe.

Dane o jakości powietrza możecie śledzić na bieżąco na portalu pod adresem: www.pless.pl/monitoring-jakosci-powietrza-on-line-pszczyna

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA