Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 marca 2019
  • 7 marca 2019
  • wyświetleń: 7025

Wiosną ogłoszony zostanie przetarg na budowę ronda na ul. Cieszyńskiej

Na początku II kwartału 2019 roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec w Pszczynie. Gotowe są już projekt i pozwolenie na budowę. Koszt inwestycji oszacowano na kwotę około 4 milionów złotych.

Skrzyżowanie DW 939 z ul. Zdrojową i Sznelowiec w Pszczynie - 26.07.2018
Skrzyżowanie DW 939 z ul. Zdrojową i Sznelowiec w Pszczynie · fot.


O konieczności przeprowadzenia inwestycji przypomnieli ostatnio radni Arkadiusz Gardiasz, Marek Szklorz oraz Michał Ziebura. - Jest to bardzo długo wyczekiwana przez mieszkańców gminy i powiatu pszczyńskiego inwestycja (przebudowa istniejącego skrzyżowania na rondo z czterema wlotami, ciągami pieszymi i rowerowymi), która w znaczący sposób zlikwidowałaby paraliż komunikacyjny, z jakim borykają się na co dzień mieszkańcy mający problem z włączeniem się do ruchu na ul. Zdrojowej oraz Sznelowiec - napisali we wspólnej interpelacji.

W piśmie skierowanym do burmistrza poprosili o wskazanie terminu realizacji przedsięwzięcia, dodając, że w ubiegłym roku starosta pszczyński zwrócił się do Urzędu Marszałkowskiego o zabezpieczenie środków finansowych, a już wcześniej i gmina i powiat współfinansowały aktualizację projektu dla tej inwestycji.

Skrzyżowanie DW 939 z ul. Zdrojową i Sznelowiec w Pszczynie - 26.07.2018
Skrzyżowanie DW 939 z ul. Zdrojową i Sznelowiec w Pszczynie · fot.


Dariusz Skrobol w celu ustalenia terminu zwrócił się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach (administratora DW 939, czyli ul. Cieszyńskiej). W odpowiedzi, która przyszła do gminy znalazła się informacja, że przetarg na wykonanie robót budowlanych zostanie ogłoszony na początku drugiego kwartału tego roku.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA