Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 marca 2019
  • 8 marca 2019
  • wyświetleń: 2463

Ulice Dobrawy i Słoneczna po odbiorach technicznych

Z początkiem tygodnia miały miejsce odbiory techniczne przebudowywanych ulic Słonecznej i Dobrawy. Oznacza to, że znika już ciężki sprzęt. Prace realizowano tam od marca 2018 roku.

Ulice Dobrawy i Słoneczna po odbiorach technicznyc
Ulice Dobrawy i Słoneczna po odbiorach technicznych - 4.03.2019 · fot.


Z przedstawicielami wykonawcy, a także inspektorami nadzoru spotkał się w poniedziałek, 4 marca burmistrz Dariusz Skrobol. - Kończymy bardzo dużą inwestycję, która poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców osiedli Piastów i Kolonia Jasna. W miejscu niebezpiecznego skrzyżowania powstało rondo. Kontynuujemy budowę tras rowerowych wzdłuż ul. Skłodowskiej, dlatego proszę mieszkańców obu osiedli o wyrozumiałość. Ostatnie kilkanaście miesięcy to okres intensywnych remontów i modernizacji. Widać już efekty - powiedział burmistrz.

Ostatecznie Urząd Miejski przeznaczył na całą inwestycję 7 299 856 zł. Wykonawcy pozostały do poprawy elementy oznakowania poziomego.

Ulice Dobrawy i Słoneczna po odbiorach technicznyc
Ulice Dobrawy i Słoneczna po odbiorach technicznych - 4.03.2019 · fot.


Co obejmował zakres zadania?

Na ul. Słonecznej wykonano nową konstrukcję dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składa się pas ruchu o szerokości 3,0m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2,0m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2,0m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Na ul. Dobrawy zaprojektowano jezdnię o szerokość 7,0m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m, odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1,0 m do 3,75m, przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2,0m.

Odcinek trzeci objął część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km. Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7,0m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA