Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 marca 2019
  • wyświetleń: 4254

Wspólne patrole pszczyńskich policjantów i funkcjonariuszy SOK-u

To, co znajduje się w ustronnym miejscu i należy do kolei często pada łupem złodziei. Sprawcy najczęściej skupiają się na trakcji. Jest ona bowiem wykonana z cennej miedzi. Pszczyńscy policjanci wspólnie z fachowcami ze służby ochrony kolei patrolowali tereny dworów, torów i skupy złomów.

Wspólne patrole pszczyńskich policjantów i funkcjonariuszy SOK-u · fot.


Funkcjonariusze sprawdzali, czy na kontrolowanej trasie nie wystąpiły żadne ubytki i czy jakakolwiek część zasobów kolejowych nie została sprzedana w punktach skupu metali. Dodatkowo, sokiści szkolili swoich kolegów z patrolu przekazując im cenne wskazówki na temat cech charakterystycznych przedmiotów pochodzących z infrastruktury kolejowej.

Takie wspólne patrole różnych służb nie należą do rzadkości. Mają one służyć wymianie doświadczeń i wzajemnym wsparciu podczas ewentualnych interwencji. To, jak odróżnić pozbawione już otuliny okablowanie wiedzą bowiem najlepiej funkcjonariusze służby ochrony kolei. Tą wiedzą chętnie dzielą się z policjantami opisując im różne rodzaje kradzionych sprzętów, ich wartości i ilości, w których zazwyczaj znikają z torów.

Taka wymiana spostrzeżeń stanowi później bogatą bazę informacji o sposobach dokonywania tego typu kradzieży, miejscach i grupach parających się tego typu przestępczą działalnością.

Podczas kontroli, mundurowym towarzyszył pies służbowy sokistów. Jak podkreślają funkcjonariusze, jest to niezwykle pomocny w terenie owczarek, szczególnie w miejscach, gdzie tory poprowadzone zostały przez lasy i pola.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA